انتقال به اول سایت
پاسخگو شما هستیم
واحد فروش

سوالات متداول

نوع ساده ی این سیستم یک دوربین و یک مانیتور می باشد به طوری که تصاویر متحرک جلوی دوربین بر روی صفحه ی مانیتور قابل نمایش باشد. در حالت پیشرفته تر می توان تعداد دوربین ها را افزایش داد و نیز انواع سیستم های کنترلی از قبیل سیستم کنترل زاویه ی دید ، سیستم بزرگنمایی دوربین ها و سیستم های ضبط کننده و انتقال تصاویر، همچنین سیستم چند پارچه سازی تصویر را به این مجموعه افزود.

دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم  زوم یا همان بزرگ نمایی تصویرمی باشد.

دوربین اسپید دام یک دوربین رنگی کامل با سیستم کنترل زاویه چرخش و نیز سیستم  زوم یا همان بزرگ نمایی تصویرمی باشد.

کابل شبکه مناسب دوربین مداربسته آی پی:

مسئله ی مهمی که در اجرای پروژه های دروبین مداربسته باید در نظر گرفته شود انتخاب کابل مناسب با نوع دوربین نصب شده در پروژه است که تاثیر فراوانی در میزان عملکرد درست سیستم مداربسته خواهد داشت. امروز در این مطلب به معرفی کابل مناسب برای دوربین های مداربسته آی پی می پردازیم لطفاً با ما همراه باشید:

دوربین های آی پی یا همان دروبین های تحت شبکه نوعی از دوربین های مداربسته هستند که انتقال داده ها را از طریق یک شبکه انجام می دهند.  انواع مختلفی از کابل های شبکه وجود دارد که رایج ترین آنها کابل های Cat7،Cat6a،Cat6، Cat5eو Cat5

می باشند. در پاسخ به این سوال که کدام یکی از این کابل ها برای دوربین های تحت شبکه مناسب تر هستند میتوان گفت که کابل های cat6 و cat5e گزینه های مناسب هستند. اما همانطور که می دانید، cat6 جایگزین کابل های cat5e شد و به بهترین گزینه برای پروژه های تحت شبکه تبدیل شد چرا که این کابل پهنای باند 10 برابر را ارائه می کند یعنی حدوداً 10000 مگا بایت بر ثانیه. البته توجه کنید که کابل های cat6 در مسافت های طولانی، پهنای باند 1000 مگا بایت بر ثانیه را خواهد داشت.

حتما میدانید که دوربین های مداربسته وضوح تصاویر و کیفیت های متفاوتی دارند و در نتیجه هر دوربین با توجه به میزان وضوح تصویر یکه ارائه می دهد به کابلی با پهنای باند متناسب با خود نیاز دارد. دوربین های با وضوح پایین و دوربین های قدیمی تر مانند آنالوگ با کابل هایی با پهنای باند پایین نیز می توانند عملکر خود را داشته باشند اما دوربین هایی که دارای وضوح تصویر بالا هستند قطعاً به کابل های شبکه با پهنای باند بالا نیاز خواهند داشت. با این وجود تقریبا اکثر دوربین های مداربسته تحت شبکه، از پهنای باند زیر 100 مگا بایت بر ثانیه استفاده می کنند. با توجه به هزینه ی بالای کابل های  Cat6a و  Cat7پیشنهاد ما استفاده از کابل های Cat5e و Cat6 است. تنها مشکل کابل های cat6 عدم پشتیبانی از پهنای باند 10000 در مسافت های بالا است که با قابلیت اکستند سوئیچ شبکه قابل حل است در حالیکه در کابل های cat5e. با Cat5e و Cat6 این نگرانی در مورد پهنای باند وجود ندارد.

در نهایت به طور خلاصه برای مصارف خانگی و شرکتی با توجه به اینکه نیازی به پهنای باند بالای 1000 نیست توصیه ی ما استفاده از کابل های Cat5e است اما در پروژه های بزرگ و زیرساخت های عظیم استفاده از کابل های cat6 برای پشتیبانی از سرعت بالای انتقال داده توصیه می شود.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

دلایل آژیر کاذب در دزدگیر اماکن

یکی از شکایت های رایج در مورد دزدگیر اماکن مسئله ی آژیر کاذب است که برای مشتری آزاردهنده است. برای رفع این مشکل لازم است ابتدا علت آن را بدانید آژیر کاذب می تواند علت های مختلفی داشته باشد که در این مطلب به دلایل آن می پردازیم:

-نصب توسط افراد متفرقه

نصب دزگیر اماکن یک کار تخصصی است که نمی توانید آن را به هرکسی بسپارید. اینکه چشمی ها کجا نصب شوند و چه تعداد و چه نوع چشمی لازم است نیازمند یک فرد حرفه ای و با تجربه در این کار است.

-مشکل در منبع تغذیه

اگر در برق رسانی به دستگاه مشکلی ایجاد شود، دستگاه با منبع تامین برق ناسازگار باشد یا در پنل های بی سیم، باطری تخلیه شود می تواند موجب آلارم کاذب شود.

-تجهیزات غیراستاندارد

یکی از مهم ترین مواردی که موجب آلارم خطا می وشد استفاده از محصولات بی کیفیت و غیراستاندارد است. در خرید و انتخاب محصول حتما از یک متخصص مشورت بگیرید و از فروشگاه های معتبر خرید نمایید که ضمانت و خدمات پس از فروش را برای محصول ارائه می دهند.

-آشنا نبودن کاربر با نحوه ی استفاده از دستگاه

مرکزی که خدمات فروش و نصب دستگاه را به شما ارئه داده لازم است آموزش های اولیه در مورد نحوه ی کارکرد دستگاه را نیز به شما بدهد تا در استفاده از آن دچار مشکل نشوید. مطالعه ی راهنمای داخل جعبه نیز می تواند کارگشا باشد.

-مشکل در دریچه و قفل درب:

اگر در نصب دزدگیر از سنسور های مگنت در و پنجره استفاده شده ممکن است بسته نشدن کامل درب ها موجب آلارم خطا شود چرا که سنسورهای مگنتی به محض بازشدن درب به صدا در می آیند پس لازم است چک کنید درب هایی که سنسور مگنتی دارند به درستی و کامل بسته می شوند.

-عبور حیوانات:

یکی دیگر از علل شایع آلارم خطا عبور حیواناتی مانند سگ، گربه و موش است که در صورتیکه در محیط امکان عبور این حیوانات وجود دارد باید از سنسورهای مگنت یا ضربه استفاده کنید و استفاده از سنسورهای حرکتی موجب ایجاد آلارم های خطا خواهد شد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

سوئیچ شبکه مدیریتی بخرم یا غیرمدیریتی؟

همانطور که میدونید سوئیچ های شبکه به دو دسته مدیریتی و غیر مدیریتی تقسیم می شوند. در این مطلب به اسخ این سوال می پردازیم که در انتخاب سوئیچ شبکه بین این دو دسته کدام یک را انتخاب نماییم.

با ما همراه باشید...

 

یکی از اولین و مهم ترین ویژگی های اساسی در انتخاب یک سوئیچ شبکه مدیریتی یا غیرمدیریتی بودن آن سوئیچ است. چه پارامترهایی برای انتخاب بین این دو مدل باید در نظر بگیریم؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال، ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید:

*آیا در پروژه ی مورد نظر به تنظیمات VLAN نیاز دارید؟

*آیا پروژه مربوط به یک شبکه ی حرفه ای یا همان گیگ می باشد؟

*آیا قصد دارید از سوئیچ شبکه به عنوان روتر استفاده نمایید؟

*آیا این پروژه ی شبکه به استاندارد lx نیاز دارد؟

*آیا میخواهید به وسیله ی SNMP سوئیچ را از راه دور عیب یابی کنید؟

 

اگر جوابتان به سوالات فوق "بله" است قطعاً نیاز دارید که یک سوئیچ شبکه مدیریتی خرید نمایید ولی اگر جواب تان " خیر"  است می توانید یک سوئیچ شبکه غیرمدیریتی بخرید که مزیت آن قیمت پایین تر نسبت به سوئیچ های شبکه مدیریتی است.

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

 

کابل کواکسیال چیست؟

کابل کواکسیال فناوری است که از اوایل قرن بیست میلادی به وجود آمد، و یک نوع کابل الکتریکی است که برای انتقال سیگنال های فرکانس رادیویی مورد استفاده قرار می گیرد. کابل کواکسیال، به دلیل دوام بالایی که دارد و همچنین آسانی استفاده از آن، یکی از کابل های پرمصرف در حوزه اکترونیک است و بیشتر در اتصال آنتن ماهواره در منازل و شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

کابل های کواکسیال انواع مختلفی دارند که آنها را بر اساس دو مقیاس دسته بندی می کنند: امپدانس و گیج. منظور از گیج میزان ضخامت کابل است که با عدد RG یا همان راهنمای رادیویی، اندازه گیری می شود. بالا بودن عدد RG نشان دهنده نازک تر بودن هسته ی مرکزی است.

همانطور که می دانید کابل کواکسیال استوانه ای است و سطح مقطع دایره ای دارد که این نوع شکل به خاطر وجود عایق داخل کابل است.  ضخامت کابل های کواکسیال باعث می شود از سایر کابل ها مانند کابل های اترنت و کابل های جفت تابیده کاملاً متفاوت و قابل تشخیص باشند. کابل های RG-59  و RG-11 و RG-6  از رایج ترین اندازه ها در انواع کابل های کواکسیال هستند.این کابل ها از لحاظ رنگ بندی معمولا در رنگ های سفید، سیاه و قهوه ای تولید و عرضه می شوند. کابل کواکسیال داده ها را با سرعت 10 مگا بایت در ثانیه جابجا میکند که بسیار بالاتر از کابل های جفت تابیده و تقریبا 80 برابر ظرفیت انتقال آنها است . مزیت دیگر کابل های کواکسیال این است که بر خلاف سایر کابل ها این کابل در کنار اجسام فلزی هیچ گونه افت ولتاژِ نخواهد داشت. اما در کنار تمام مزایا این عیب را هم دارد که اگر تک کابل خراب شود، کل شبکه از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت کابل های کواسیال این است که به دلیل نوع طراحی محافظی که دارند، داده ها بدون هیچ گونه تداخل یا آسیبی، به سرعت انتقال می یابند.

ساختار عمده ی کابل های کواکسیال بدین صورت است: 

-یک سیم مسی به عنوان هادی مرکزی برای عبور داده ها و اطلاعات.

-عایقی پلاستیکی دی الکتریک در اطراف سیم مسی هادی مرکزی

-یک توری مسی برای جلوگیری از تداخلات اکترومغناطیس.

-و در نهایت یک پوشش پلاستیکی به عنوان لایه ی خارجی برای حفاظت از کابل در برابر صدمات و ضربات فیزیکی.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته:

دوربین های مداربسته با هدف بالابردن امنیت محیط و جلوگیری از رخداد جرائمی مانند سرقت نصب می شوند اما گاهی خود این دوربین ها مورد سرقت واقع می شوند. در برخی مکان ها احتمال دزدیده شدن دوربین بسیار بالاست برای همین لازم است نکاتی را جهت حفظ دوربین ها به کار برد. با توجه به بالا بودن ارزش تجهیزات امنیتی مانند دوربین و .. حفظ آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله با ما مراه باشید تا به معرفی چند راهکار برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته بپردازیم:

1-استفاده از سنسورهای لرزشی برای دوربین و پایه ها:

این سنسورها به گونه ای هستند که اگر کوچکترین لرزشی در بدنه دوربین یا پایه ها به وجود بیاید فعال شده و آژیر می زنند. شکل دیگر این سنسورها به این صورت است که مانند سنسورهای مایکرویو یا چشمی حرکتی در صورت نزدیک شدن افراد به آنها یا حتی دست کاری تنظیمات مربوط به اتصال فعال می شوند.

2-انتخاب مکان های مناسب جهت نصب دوربین:

شاید به نظر ساده بیاید اما اهمیت زیادی دارد که شما دوربین را کجا نصب می کنید. شما باید با کمک یک متخصص نقطه ای را پیدا کنید که علاوه بر اینکه بر تمام محیط تسلط دارید، دوربین خیلی در دید نباشد تا از چشم سارقین پنهان بماند.

3-باکس های ضدسرقت دوربین مداربسته:

استفاده از این بکس ها یکی از متداول ترین شیوه ها برای جلوگیری از سرقت دوربین است. استفاده از باکس علاوه بر اینکه دوربین شما را از سرقت حفظ می کنند، در برابر آسیب های محیطی مانند ضربه، بارش برف و باران و گرد غبار نیز از آن محافظت می نماید.

4-نصب صحیح و اصولی دوربین:

علاوه بر اینکه دوربین باید در محل مناسبی نصب شود، شیوه ی نصب آن نیز اهمیت دارد. استفاده از تجهیزات جانبی استاندار برای نصب درست دوربین، محکم کاری اتصالات مانند پیچ و مهره و .. ، اتصال دقیق قطعات دوربین به گونه ای که شل نشوند می تواند در جلوگیری از سرقت آن کمک کننده باشد.

5- استفاده از دوربین های متعدد جهت پوشش دهی کامل محیط:

زمانیکه چند دوربین در محیط نصب کنید علاوه بر تسلط بهتر بر تمام زوایا، از وضعیت هر دوربین با استفاده از دوربین های دیگر نیز آگاه هستید و تحت کنترل شما هستند.

6-بک آپ گیری منظم و جامع از اطلاعات ذخیره شده:

علاوه بر تمام نکاتی که گفته شده، حفظ اطلاعات ذخیره شده اهمیت زیادی دارد و اگر اطلاعات شما از دست برود تقریباً یم توان گفت دوربین هیچ فایده ای برای شما نداشته! گاهی سارق تلاش می کند که دوربین را از محل جدا کند اما موفق نمی شود در این صورت احتمال آسیب به هارد به خطرات ضربه های وارده وجود دارد. در صورتیکه بک آپ از اطلاعات داشته باشید خطر از دست رفتن تمام اطلاعات کاهش می یابد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

یکی از شکایت های عمده افرادی که در منزل یا محل کار خود دوربین مداربسته دارند این است که با گذشت زمان کیفیت تصاویر افت می کند و کفیت اولیه را دیگر ندارد. این مسئله می تواند علت های مختلفی داشته باشد که دانستن این علت عا به شما در حل آن کمک خواهد کرد با ما همراه باشید:

1-خرابی لنز دوربین:

آسیب دیدن لنز دوربین مداربسته می تواند موجب پایین آمدن کیفیت تصاویر شود که تشخیص آن توسط فرد متخصص باید انجام شود و در صورت نیاز لنز تعویض شود.از علائم خرابی لنز تار شدن تصاویر و نداشتن وضوح کافی است.

2- کثیف شدن لنز:

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم لازم است به صورت مرتب لنز دوربین به شیوه ی اصلی تمیز شود. (از اینجا ببینید:تمیز کردن لنز دوربین مداربسته)کثیف شدن لنز یکی از دلایل عمده ی افت کیفیت تصویر است که کمتر به آن توجه می شود.

3-تنظیمات دوربین مداربسته:

گاهی هیچ مشکل سخت افزاری وجود ندارد و فقط تنظیمات نادرست لنز موجب افت کیفیت شده است. دقت کنید که برای تنظیم فوکوس دوربین لازم است که سنسور تصویربرداری و لنز دوربین در یک نقطه به یکدیگر برسند تا تصاویر باکیفیت باشند.

4-افت ولتاژ:

همانطور که می دانید منبع تغذیه دارای ولتاژ مشخصی است که در صورت افت این ولتاژ مشخص، تصاوی ردوربین تار شده و کیفیت خود را از دست می دهند. پایین رفتن ولتاژ منبع تغذیه از 9 به پایین موجب تاری و نویزدار شدن تصاویر خواهد شد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

داکت چیست و چه کاربردی دارد؟

صنعت دکوراسیون هر روز در حال پیسرفت است و همراه در فکر به وجود آوردن روش هایی که به فضا نظم و زیبایی بیشتری بدهند. استفاده از داکت از جمله ی این روش ها است که برای پوشش کابل کشی های ساختمان از آن استفاده می شود. داکت انواع مختلفی دارد که آشنایی بیشتر با مدل ها و انواع مختلف آن می تواند شما را در انتخاب یک داکت مناسب با هدف تان کمک کند. با ما همره باشید:

داکت چیست؟ به شبکه های پلاستیکی که انواع سیم و کابل برق یا شبکه را از آن عبور می دهند داکت گفته می شود. استفاده از داکت باعث منظم شدن کابل ها می شود و از به هم ریختگی آنها جلوگیری می کند. نکته ی مهم تر اینکه قرار گرفتن کابل داخل داکت باعث می شود کابل از خطراتی مثل بریده شدن یا هرگونه آسیب دیگری در امان بماند و عمر بیشتری داشته باشد. 

انواع داکت:

-داکت ساده: که در میان انواع مدل های داکت نسبتاً پرکاربردتر و با قیمتی مناسب تر است.

-داکت قرنیزی:که کاملاً مشابه قرنیزهای ساختمانی است و می توان با یک تیر دو نشان زد!

-داکت شیاردار: در این داکت شیارهایی تعبیه شده تا جلوی آسیب خوردن کابل و داغ شدن آن را بگیرد.

-داکت دیواری: که برای نصب روی دیوار و عبور کابل از آن می باشد.

-داکت کف خواب: برای مکان هایی که کابل کشی ها روی زمین انجام شده بهترین گزینه است.

-داکت پارتیشن دار: که دارای چند بخش یا پارتیشن جداگانه است که سیم ها و کابل ها را از هم جدا بگذارید و از ایجاد نویز جلوگیری کنید.

 

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

اسپلیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

اسپلیتر در سیستم دوربین های تحت شبکه (آی پی) به کار می رود. استفاده از دستگاه اسپلیتر به فرایند نصب وپیاده سازی سیستم دوربین مداربسته کمک زیادی می تواند بکند.

همانطور که در مطالب قلبی بطور کامل معنای عبارت POE را توضیح داده ایم( از اینجا ببینید: تکنولوژی POE چیست؟) POE  مخفف عبارت Power Over Ethernet  است و به معنی تغذیه توسط کابل می باد اما برخی از دوربین های مداربسته ی تحت شبکه فاقد این قابلیت هستند یعنی نمی توانند بصورت POE تغذیه شوند به همین جهت برای تامین برق این دوربین ها لازم است که از یک آداپتور و کابل برق جداگانه استفاده نماییم. اسپلیتر به راحتی می تواند این مسئله را حل کند و بدون اتلاف هزینه و وقت پروژه ها با اسپلیتر جدا می شوند.

به عبارت دیگر PoE اسپلیتر همانطور که از نامش پیدا است، جداکننده PoE و دیتا (برق و دیتا) است، یعنی در مواردی که سوئیچ شبکه PoE  است ولی دوربین PoE نیست، می توانیم از اسپلیتر به راحتی استفاده کنیم و این مشکل را حل کنیم، به عبارت دیگر کابلی که از سوئیچ PoE  آمده به ورودی اسپلیتر وصل می شود و در خروجی اسپلیتر یک سری برق و یک سری دیتا بصورت جداگانه داریم که می توانیم به دوربین وصل و دوربین را روشن کنیم.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

بررسی مزایا و معایب دوربین مداربسته بی سیم یا وای فای:

دوربین های بی سیم یا وایرلس دوربین های خوبی هستند اما ...

اما اگر تصویربرداری های طولانی و متوالی دارید یا وضوح تصاویر ضبط شده برایتان اهمیت بالایی دارد، روی دوربین های وایرلس یا بی سیم خیلی حساب نکنید چون حتی با وجود بهترین و پرسرعت ترین اینترنت وای فای بازهم گاهی سیستم این دوربین های دچار لگ می شود و تصاویر وضوح کافی ندارند و یا حتی گاهی کل تصویر به هم ریخته می شود و از دست می رود.

مشکل دیگری که این دوربین ها دارند این است که شما مجبورید باطری دوربین را مرتب تعویض کنید و اگر فراموش کنید که باطری را تعویض نمایید، دوربین شما خاموش می شود.

با وجود همه ی مسائلی که در بالا گفته شد نمی توان گفت که دوربین های وای فای هیچ مزیت و کارایی ندارند و در مواردی که امکان کابل کشی به هیچ وجه وجود ندارد این دوربین ها بهترین و در واقع تقریباً تنها گزینه ی ممکن هستند.

همچنین این دوربین را می توانید به راحتی جابجا کنید و لوکیشن دوربین را در صورت نیاز تغییر دهید.

شما هم اگرسوال،  تجربه و یا نکته ای در رابطه با دوربین های وای دارید اینجا در بخش نظرات با ما و دیگران در میان بگذارید.

ممنون.

 

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

یکی از موارد مهم درنگهداری اصولی سیستمهای حفاظتی و بخصوص دوربین های مداربسته تمیزکاری آن هاست که تاثیر بسزایی در عملکرد بهتر و همچنین عمر مفید سیستم خواهد داشت اما اگر عملیات تمیزکاری به اشتباه و غیراصولی انجام گیرد علاوه بر اینکه دوربین ها واقعا تمیز نمی شوند، می تواند موجب آسیب به دوربین ها و خرابی آنها شود در این مطلب به بیان چند نکته ی مهم درباره نحوه ی تمیزکاری اصولی دوربین های مداربسته پرداخته ایم که با دانستن و عمل به آنها می توانید براحتی خودتان دوربین ها را تمیز نموده و از افت کیفیت و خرابی زودرس آنها جلگیری کنید. پس با ما همراه باشید:

1- نكته ي اول اينكه شما بايد يك برنامه ي منظم براي تميزكاري دوربين هايتان داشته باشيد و طبق اين برنامه ي زماني و سر موعد دوربين ها را نظافت نماييد.

2- قبل از شروع تميزكاري دوربين ها حتماً آنها را خاموش نماييد و يادتان باشد كه تميز كردن دوربين ها زمانيكه روشن هستند مي تواند آسيب جدي به دوربين وارد كند.

3- پس از اينكه دوربين ها را خاموش نموديد براي زدودن گرد و غبار از سطح دوربين مي توانيد از يك كمپرسور ساده هواي فشرده يا از وسايل مخصوص غبار روبي استفاده كنيد.

4- بعد از تميزكاري سطح بدنه ي دوربين از غبار نوبت به تميزكاري لنز دوربين مي رسد. براي اين كار مي توانيد از پارچه هاي ميكرو كه مخصوص تميزكاري سطوح شيشه اي هستند استفاده كنيد، كيفيت اين پارچه ها به گونه اي است كه لنز دوربين را بدون ايجاد هرگونه خط و خشي تميز مي كنند. معمولا سوپرماركت ها و فروشگاه هاي زنجيره اي اين پارچه ها را مي فروشند.

5- در نهايت لازم است كه با يك محلول شستشو لنز را تميز كنيد،‌مايع هاي شيشه پاك كن گزينه ي خوبي هستند و اگر شيشه پاك كن در دسترستان نيست از تركيب آب و مايع دستشويي و يا مايع ظرف شويي استفاده كنيد و با احتياط زياد شيشه ي لنز را تميز نماييد. (بهتر است به جاي پاشيدن محلول روي لنز، آن را روي پارچه ميكرو بپاشيد و با پارچه لنز را تميز كنيد.)

شما هم اگر نكات ديگري در رابطه با تميزكاري دوربين هاي مداربسته در نظر داريد در قسمت نظرات با ما به اشتراك بگذاريد. ممنون از همراهي شما.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

قابلیت WDR  در دوربین مداربسته چیست؟

یکی از امکانات بسیار عالی و کاربردی در دوربین های مداربسته قابلیت WDR است.

WDR  مخفف واژه Wide Dynamic Range و از نظر لغوی به معنای بازه ی داینامیکی وسیع می باشد. حال معنای این قابلیت را از لحاظ فنی برای شما عزیزان توضیح می دهیم:

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که در یک محیط تاریکی نشسته اید و یک درب یا پنجره ی شیشه ای رو به نوری داشته باشید، اگر شخصی از این پنجره به شما نزدیک بشود، یا آنجا ایستاده باشید شما اون فرد را تیره و تاریک و تقریبا به رنگ سیاه خواهید دید که دلیل آن هم وجود تضادنوری زیاد در بیرون و داخل ساختمان است.قابلیت WDR این امکان را ایجاد می کند که این تضاد نوری از بین برود و یک تصویر صاف و شفاف داشته باشید.

 دوربین های مداربسته با قابلیت WDR  به شما این امکان را می دهند تا در پروژه های مداربسته، تصاویر حرفه ای، عالی و صاف داشته باشید.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

در مطالب قبلی به این موضوع اشاره کردیم که دوربین های مداربسته از نظر تکنولوژی ساخت به چند دسته تقسیم می شوند ( از اینجا ببینید: معرفی انواع دوربین های مداربسته

حال این سوال پیش می آید که در انتخاب نوع دوربین مداربسته کدام را انتخاب کنم؟ دوربین های با تکنولوژی IP  یا HD؟

خب باید گفت که انتخاب شما کاملا بستگی به هدف تان از نصب دوربین مداربسته دارد. اگر مقصود شما از نصب دوربین مداربسته کنترل و نظارت کلی یک محیط است برای مثال نظارت بر پرسنل و مشتریان یک محیط کاری دوربین های AHD  برای شما مناسب هستند چرا که هم کم هزینه هستند هم یک کیفیت مناسبی را به شما ارائه می کنند.

اما اگر تشخیص چهره، تشخیص پلاک و تضاد نوری (WDR) برای شما اهمیت دارد، پیشنهاد ما انتخاب دوربین های IP یا تحت شبکه است. این نکته را هم در نظر بگیرید که اگر پروژه شما از لحاظ مساحت کار وسیع باشد، دوربین های تحت شبکه زیرساخت ساده تری نیاز دارند.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

هدف از نصب دوربین های مداربسته نظارت و ایمنی بیشتر است اما نصب دوربین به تنهایی نمی تواند این هدف را محقق کند بلکه انتخاب صحیح دوربین، نصب اصولی و بعد ازآن نگهداری صحیح از سیستم نکات مهمی است که موجب تداوم کارکرد صحیح دوربین خواهد شد. همانطور که می دانید یکی از عوامل آسیب زا به سیستم های حفاظتی و بخصوص دوربین های مداربسته نفوذ رطوبت به آنها است که امروز در این مطلب به بررسی دلایل وقوع آن و راه حل هایی برای پیشگیری از این مشکل مهم می پردازیم.

دلایل مختلفی می تواند باعث نفوذ رطوبت به سیستم شود از جمله: 

-آب بندی ناقص و نادرست دردوربین های ناشناخته و متفرقه:

گاهی برای اینکه هزینه تمام شده خرید و نصب دوربین پایین باشد از محصولات ارزان قیمتی استفاده می شود که کیفیت لازم را ندارند و در نتیجه در دراز مدت بخاطر نداشتن آب بندی اصولی رطوبت به داخل دستگاه نفوذ می کند و در نهایت منجر به صرف هزینه های بیشتر خواهد شد. پس در انتخاب و خرید دوربین بهتر است از آب بندی اصولی دستگاه اطمینان حاصل شود.

- نصب دوربین در محیطی با نوسان بالای دما:

محیط هایی که دمای آنها در طول روز نوسان بالایی دارد مثلا نزدیک دستگاه های حرارتی یا خنک کننده می توانند یکی از عوامل جذب رطوبت به داخل دوربین باشند. در انتخاب محل نصب دوربین دقت کنید که دستگاه در یک بازه ی دمایی تقریبا ثابت قرار گیرد

 -شرجی بودن اقلیم منطقه:

دوربین هایی که در مناطقی مثل شمال و جنوب کشورمان که هوای شرجی دارند نصب می شوند، بسیار مستعد جذب رطوبت هستند از این رو در این مناطق ملاحظات در مورد آب بندی دوربین و اتصالات به دقت بیشتری نیاز دارد.

-استفاده از دوربین های دام در فضاهای باز:

گاهی به دلایل مختلف از جمله ناآگاهی یا تلاش برای ارزان کردن پروژه از دوربین های مخصوص فضای داخلی در فضاهای بار استفاده میشود که می تواند خطر جذب رطوبت را به همراه داشته باشد.

چگونه از ورود رطوبت به سیستم حفاظتی جلوگیری کنیم؟

زمانیکه هوا بارانی هست و یا رطوبت دارد، بهترین راهکار برای جلوگیری از ورود رطوبت به دوربین های مداربسته چیست تا به سیستم حفاظتی آسیبی وارد نشود؟

-استفاده از باکس های اوت دور (OUT DOOR ) در جلوگیری از ورود رطوبت بسیار مفید خواهد بود و همچنین استفاده از گلندهای دوربین نیز از ورد رطوبت تا حد زیادی جلوگیری می کند.

-استفاده از کپسول های خشک کن: این کپسول های ضد آب که مخصوص جذب رطوبت هستند درون دوربین های نصب شده می تواند تا حدی کمک کننده باشد.

-استفاده از فن ها و دمنده ها نیز یکی از راه های مقابله با نفوذ رطوبت به دستگاه است.

-کپسول های سیلیکا ژل نیز راه حل اقتصادی دیگری هستند که توانایی جذب رطوبت را دارند فقط توجه کنید که هرچند مدت یکبار آنها را تعویض نمایید.

-استفاده از دوربین های مداربسته ضدآب در مناطقی که رسیک نفوذ رطوبت بالا است بهترین و مطمئن ترین گزینه است.

نکته مهم اینکه در مناطق شرجی که رطوبت هوا بالا هست سعی کنید که از تجهیزاتی استفاده کنید که استاندارد IP67 به بالا را دارا هستند و در انتخاب فیش های BNC ،سوکت های شبکه و گلندهای کابلکشی، دقت بالایی داشته باشید و تقسیمات را حتی الامکان آب بندی بالا نمایید.

شما نیز راهکارهای خودتون رو با ما در میان بگذارید.

"ممنون"

سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم.

برای اخذ نمایندگی محصولات ما به لینک های تماس با ما یا درخواست نمایندگی  مراجعه بفرمایید.

ویدئو راهکارهای جلوگیری از ورود رطوبت به سیستم حفاظتی را از اینجا مشاهده بفرمایید :

 

تکنولوژی وارملایت چیست؟

یکی از مسائلی که در ابتدای ورود دروبین های مداربسته وجود داشت، عدم ارائه تصاویر واضح در محیط های تاریک و شب بود رفته رفته برای حل این مسئله تکنولوژی های مختلفی ارائه شدند که دوربین ها را توانمند کردند دید در شب داشته باشند و بتوانند تصاویری رنگی و با وضوح بالا در محیط هایی که نور نیست و یا کم است ارائه دهند. در بین تکنولوژی هایی که برای ضبط تصاویر رنگی در شب ارائه شده دو تکنولوژی وارملایت و استارلایت از همه پرطرفدارتر هستند، امروز در این مطلب به معرفی تکنولوژی وارملایت درد دوربین های مداربسته می پردازیم، با ما همراه باشید:

در تکنولوژی وارم لایت برای داشتن تصاویر رنگی در شب، به جای استفاده از ال ای دی های مادون قرمز از ال ای دی های مرئی یا همان ultra-bright array LED استفاده می شود. که تکنولوژِ استفاده شده در آن نیز کاملا متفاوت با دوربین های مادون قرمز است. این ال ای دی ها با تاباندن نور طبیعی در محیط توانایی ضبط تصاویر رنگی در شب و محیط تاریک را به دوربین می دهند. در این دوربین ها ابتدا میزان نور محیط شناسایی شده و سپس و میزان نور مورد نیاز به محیط تابیده می شود تا توانایی دید در شب را داشته باشد و در نتیجه نیازی به آی آر کات نمی باشد.

مزیتی که دوربین های وارملایت نسبت به دوربین های معمولی دید در شب دارند،این است که تصاویر رنگی و با جزئیات و وضوح بیشتر ارائه می دهد. اما این عیب را هم دارند که به دلیل استفاده از نور طبیعی، در برخی محیط ها قابل استفاده نیستند مخصوصا محیط هایی که نمی خواهیم دوربین مداربسته در دید افراد عادی باشد، چرا که روشن بودن دائمی ال ای دی ها موجب جلب توجه می شود. تکنولوژِ بعدی که راه حل این معضل بود دوربین های دووال لایت بودند که در مقاله ای جداگانه به معرفی آن پرداخته ایم (از اینجا ببینید: معرفی تکنولوژی دووال لایت )

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

 

 

آداپتور در دوربین مداربسته چیست؟

نکته ی مهمی که در بحث دوربین های مداربسته وجود دارد تغذیه آنها و تامین برق مورد نیاز است، در همین رابطه پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله ی تامین برق سیستم حفاظتی در زمان قطعی برق را از دست ندهید.  آشنایی با آداپتورها و نقش آنها در دوربین مداربسته اهمیت زیادی دارد. آشنایی با آداپتور می تواند شما را در زمان خرید کمک کند تا انتخاب مناسبی داشته باشید و همچنین در دوربین از آن به درستی استفاده کنید، در ادامه با مبحث آداپتور در دوربین مداربسته با ما همراه باشید:

منبع تغذیه (آداپتور) چیست؟

همانطور که می دانید برق شهری  در حال حاضر AC  است که ولتاژ آن 220 است اما دوربین های مداربسته با برق DC کار می کنند (برق DC یک نوع جریان مستقیم برق است که ولتاژ حدودی آن 12 ولت است و معمولاً برای دستگاه ها و سیستم هایی مانند دوربین مداربسته استفاده می شود) . به همین علت نمی توان از برق شهری برای دوربین های مداربسته استفاده نمود و لازم است حتماً از آداپتور یا منبع تغذیه مناسبی برای راه اندازی دوربین مداربسته استفاده شود.

آداپتور به عبارت ساده یک مبدل است که قطعاتی که نمی ت وانند به صورت عادی به هم وصل شوند را به یکدیگر متصل می کند. زمانیکه وسایل الکترونیکی مانند دوربین مداربسته نمی توانند از جریان برق AC شهری استفاده کنند آداپتور جریان AC را به DC  متصل می کند تا در تامین برق دوربین مشکلی به وجود نیاید.

در سیستم های دوربین مداربسته می توانید برای هر دوربین از یک منبع تغذیه جداگانه استفاده نمایید (آداپتور مجزا) و یا همه دوربین های سیستم را به یک منبع تغذیه وصل کنید ( آداپتور مرکزی) هر یک از این دو روش مزایا و معایب خود را دارند که با توجه به شرایط پروژه می توانید یکی را انتخاب کنید. به عنوان مثال در سیستم آداپتور مجزا مسائلی مانند عیب یابی و تعمیر و تعویض به راحتی انجام می شود اما اگر تعداد دوربین ها زیاد باشد هم هزینه ی بالایی خواهد داشت و هم مدیریت و کنترل آنها دشوار خواهد بود.

سیستم های آداپتور مرکزی، طول عمر بالاتری دارند و به دلیل سیم کشی کمتر نسبت به سیستم آداپتور مجزا ظاهر زیبا و تمیزتری دارند اما در صورتی خرابی آداپتور تمامی دوربین ها از کار خواهند افتاد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

رزولیشن در دوربین مداربسته

یکی از ویژگی های مهم در مورد دوربین های مداربسته مبحث رزولیشن هر دوربین است. تقریبا همه می دانند که کیفیت تصویردوربین تا حد زیادی به میزان رزولیشن آن دوربین بستگی دارد.

اما رزولیشن تصویر واقعا چیست و چه تعریفی دارد؟ در این مطلب به تفصیل در مورد رزولیشن تصویر در دوربین های مداربسته یم پردازیم در اداه با ما همراه باشید:

رزولیشن تصویر چیست؟

به عبارت ساده می توان رزولیشن را به این صورت تعریف نمود: تعداد پیکسل ها و یا نقطه های نوری موجود در تصویر که در مانتیور نمایش داده می شود. به همین علت هرچه تعداد این نقاط و یا همان عدد رزولیشن بالاتر باشد تصویر کیفیت بالاتری نیز خواهد داشت. اما در مورد رزولیشن عواملی نیز وجود دارد که بر آن تاثیر میگذارد:

1-      دوربین مداربسته

این که دوربین مداربسته دارای چه کیفیتی باشد و وضوح تصاویر آن چقدر هستند بر رزولیشن تصاویر ضبط شده تاثیر گذار است که هر دوربین می تواند کیفیت تصویر متفاوت داشته باشد ، مثلا دوربین یک مگا پیکسل و یا دوربین 8 مگا پیکسل 

2-      دستگاه ضبط تصویر

دستگاه ضبط تصویر ( nvr یا dvr) نقش بسیار مهمی در کیفیت تصاویر دوربین دارد. تصاویر ضبط شده توسط دوربین به دستگاه منتقل می شوند تا پردازش شده و سپس در صفحه نمایش به تصویر درآیند در نتیجه دستگاه ضبط تصاویر تعیین کننده کیفیت تصاویر خروجی است.

در مورد رزولیشن به این نکته توجه نمایید که علی رغم اینکه عموماً تمام افراد ترجیح می دهند دوربین ها، تصاویر با رزولیشن و کیفیت بالا را ضبط نمایند اما ضبط تصاویر با رزولیشن بالا حجم زیادی اشغال می نماید که این مسئله خود می تواند به شکل های مختلف مشکل زا باشد پس در شرایطی که نیاز آنچنانی به تصاویر باکیفیت خیلی بالا ندارید بهتر است تصاویر را در کیفیتی قایل قبول و با رزولیشن پایین تر ضبط نمایید.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

چگونه دزدگیر اماکن را از کار بیندازیم؟

حتما شما هم از عنوان این مطلب متعجب شده اید، چون معمولا می خواهیم دستگاه دزدگیر یکسره کار کند و از کار نیفتد اما گاهی پیش می آید که آژیر دزدگیر به اشتباه به صدا در می آید (پیشنهاد مطالعه:  دلایل آژیر کاذب در دزدگیر اماکن چیست؟) و صدای بی وقفه ی آن موجب آزار دیگران می شود و نیاز است نحوه ی از کار انداختن آن را بدانیم.

از جنبه ی دیگر نیز زمانیکه ما روش های از کار انداختن دزدگیر را بدانیم می توانیم راهکارهایی برای جلوگیری از کار انداختن دزدگیر توسط سارقین را اعمال کنیم تا به غیر از خودمان کس دیگری نتواند سیستم امنیتی را غیرفعال نماید.

روش های از کار انداختن دزدگیر:

-خاموش کردن دزدگیر (از طریق صفحه کلید)

-قطع برق باتری پشتیبان (معمولاً در پنل اصلی دستگاه قرار دارد)

-قطع دستگاه با ریموت 

-استفاده از کد امنیتی مخصوص غیرفعال کردن دستگاه

حالا که با روش های از کار انداختن دزدگیر آشنا شدید برای بالا بردن امنیت بهتر است راه های جلوگیری از غیرفعال کردن دستگاه را نیز بدانید:

-حفاظت از سیستم در برابر اختلالات رادیویی : دزدگیر هایی انتخاب نید که ایجاد اختلال رادیویی در آن ها ممکن نباشد و یا از یک پنل مرکزی استاندارد استفاده کنید که اجازه ی ایجاد اختلال در سیستم را نمیدهد 

-نصب پنل اصلی دستگاه در نقطه ی امن: پنل اصلی را درجایی نصب کنید که در دسترس عموم نباشد و از دید سارقین مخفی بماند.

-جلوگیری از قطع سیم های متصل به دستگاه: اگر دستگاه را نصاب ماهری نصب کند ، سارق نمی تواند به راحتی سیم اصلی مربوط به دستگاه را پیدا کند، همچنین بهتر است سیستمی را انتخاب کنید که به محض قطعی سیم ، هشدارش فعال می شود.

-استفاده از برق اضطراری : روش متداول از کار انداختن دزدگیر قطع برق است، با وجود برق اضطراری، در صورت قطع برق دستگاه همچنان فعال خواهد ماند.

-انتخاب کدهای پیچیده و نگهداری از آن: کدهای ساده و راحت برای غیرفعال سازی دشتگاه انتخاب نکنید و آن ها را در گوشی و یا کنار دزدگیر و یا جایی که در دسترس عموم است قرار ندهید.

-تمپر: با استفاده از تمپر در صورت غیر فعال شدن سنسورهای دزدگیر، آژیر به صدا در می آید. 

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

راهنمای نصب و تعمیر انواع آژیرهای دزدگیر اماکن:

در مطالب قبلی به معرفی محصول آژِیر دزدگیر اماکن پرداختیم ( از اینجا ببینید:بلندگو 25 وات ویلسوتک ) در این مطلب به توضیح نحوه ی نصب و رفع برخی از مشکلات رایج دراین آژِیرها می پردازیم، با ما همراه باشید:

1)      نصب آژِیر:

این آژیرها به شکل بسیار ساده و راحتی نصب می شوند به این صورت که دو سیمی که متصل به آژیر است، یک سیم را به خروجی مثبت سیرن متصل می کنیم ( معمولا به رنگ قرمز و یا مشکی قرمز) و سیم دیگر ( که معمولاً به رنگ مشکی و یا آبی است)   را به سر منفی سیرن دزدگیر متصل می کنیم

2)      مشکل قطع و وصل شدن آژیر:

این مشکل معمولا به دلیل قطعی اتصالات مربوط به آژیر اتفاق می افتد. کابلی که به منبع تغذیه وصل شده و کابلی که به پنل اصلی دزدگیر، متصل است را چک کنید.

3)      ضعیف و پایین بودن صدای آژیر:

ممکن است حداکثر توان آژیر به صورت کلی پایین باشد و یا تنظیمات آژِیر روی بلندترین میزان ممکن نباشد، در تنظیمات مربوطه چک کنید که توان آژیر روی حداکثر میزان مربوطه باشد.

4)      آژیر صدایی پخش نمی کند:

این مسئله میتواند به دلیل مشکلات مربوط به منبع تغذیه رخ دهد و یا اینکه زنگ آژِیر رسوب و یا غبار گرفته است. باتری را چک کنید و همچنین از تمیزی خود آژیر اطمینان حاصل کنید.

 

.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

دلایل کارنکردن ریموت های دزدگیر اماکن:

یکی دیگر از مشکلات شایع در مورد دزدگیراماکن خرابی ریموت و عدم کارکرد صحیح آن است. خرابی و کارنکردن ریموت می تواند آزاردهنده باشد و شما را مجبور به کنترل دستی پنل دزدگیر کند. در این مطلب به علت های اصلی این مسئله می پردازیم، با ما همراه باشید، فقط به این نکته مهم توجه کنید که موارد ذیل فقط جهت آگاهی شما از علت ها است و با توجه به مهم و حساس بودن ریموت، برای تعمیر آن بهتر است به یک متخصص مراجعه نمایید:

1-دور بودن بیش از حد ریموت از پنل اصلی:

مهم ترین و شایع ترین دلیل فاصله ی زیاد ریموت از سیستم دزدگیر است. هر ریموت تا فاصله ی مشخصی را می تواند پاسخگو باشد. در زمان خرید می توانید این فاصله را از فروشنده بپرسید تا ریموتی را انتخاب کنید که فاصله ی مورد نظر شما را پوشش دهد.

2-تنظیمات مربوط به ریموت و دستگاه:

این امکان وجود دارد که تنظیمات مربوط به اتصال ریموت به سیستم دزدگیر دستکاری شده باشد یا به صورت اتفاقی و خود به خود به ریخته باشد. تنظیمات را چک کنید تا از اتصال صحیح ریموت به دستگاه مطمئن شوید.

3-مشکل از باطری ریموت:

دلیل شایع دیگر تمام شدن یا خرابی باطری ریموت است. باطری را تعویض کنید و ریموت را امتحان کنید تا از این مسئله مطمئن شوید.

4-خرابی ریموت و نیاز به تعمیر یا تعویض:

در صورتی که ریموت ضربه بخورد یا آب به داخل آن نفوذ کند یا حتی کهنه و قدیمی شده باشد نیاز است که تعمیر و یا تعویض شود.

5- کارنکردن دکمه های ریموت

ممکن است ریموت از لحاظ سخت افزاری یا تنظیمات هیچ مشکلی نداشته باشد و فقط دکمه های آن به خاطر کارکرد زیاد خراب شده باشند.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

مشخصات دوربین مداربسته مناسب محیط صنعتی

در سال های اخیر استفاده از دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی و نظارتی در مکان مختلف بسیار رایج شده. و دلیل گسترش این تکنولوژی، فراهم کردن امنیت محیط و امکان نظارت بر محیط است. در محیط های کاری نیز مدیران برای حفظ امنیت و همچنین نظارت دقیق بر عملکرد کارکنان و دستگاه ها از دوربین های مداربسته کمک میگیرند. یکی از محیط هایی که نیاز به دوربین در آن ضروری است محیط های صنعتی و کارخانه است. با توجه به ویژگی های خاص این نوع مکان ها، هر دوربینی برای آنها مناسب نیست و نمی تواند پاسخگوی انتظارات کارفرما باشد. در این مطلب به ویژگی های لازم برای یک دوربین مناسب نصب در محیط های صنعتی می پردازیم، با ما همراه باشید.

-کیفیت بالای ضبط تصاویر:

اگر محیط مورد نظر از حساسیت هایی برخوردار باشد، به عنوان مثال جزئیات کوچک نیز اهمیت دارند، نیاز به دوربین هایی می باشد که تصاویر با رزولیشن بالا ضبط کند و جزئیات را با دقت و وضوح کامل قابل نمایش باشند.

-مقاوم در برابر نفوذ آب، خاک و...:

در یک محیط صنعتی معمولا مقدار زیادی گرد و غبار از خاک و یا سایر مواد وجود دارد. بسیار مهم است که دوربینی که برای این محیط ها انتخاب می شود مقاومت بالایی در برابر نفوذ این قبیل مواد داشته باش، در غیر اینصورت عمر مفید دوربین به شدت پایین می آید و دوربین پس از مدتی کوتاه کیفیت تصاویر خود را از دست می دهد و عملکرد آن افت می کند.

-قابلیت تشخیص حرکت:

در محیط هایی که رفت و آمد و حرکت در آن ها حساس یا مهم است مانند انبارها، حراست و ..قابلیت تشخیص حرکت بسیار مهم است. دوربین تا زمانیکه تغییری در تصویر رخ نداده ضبط نمی کند و به محض تشخیص کوچکترین حرکتو تغییر در تصویر ضبط تصاویر را شروع می کند. این قابلیت به بهینه سازی فضای ذخیره سازی نیز کمک زیادی می کند. همچنین توصیه می شود اگر مکان مورد نظر از حساسیت بالایی از نظر رفت و آمد برخوردار است دوربین های دارای قابلیت هشدار به محض تشخیص حرکت در آن نصب شود.

-دید در شب قدرتمند:

اهمیت نظارت 24 ساعته بر محیطهای  صنعتی این نیاز را ایجاد می کند دوربین نصب شده حتما دارای دید در شب قدرتمندی باشد که در فضای تاریک شب نیز تصویری را از دست ندهند و در صورت بروز حادثه، تصاویر قابل ردیابی باشند. هم نظارت بر کارکنان شیفت شب و هم نظارت از راه دور در زمان های تاریکی با این قابلیت راحت تر خوهد بود.

-منبع تغذیه قدرتمند، فضای هارد مناسب:

در کنار دوربینی با ویژگی های مناسب، یک منبع تغذیه ی قدرتمند که در زمان های قطعی برق نیز پاسخگوی نیاز دوربین باشد تا دوربین بتواند به عملکرد خود ادامه دهد نیز بسیار ضروری است، همچنین با توجه به تعداد دوربین ها و مدت زمان ضبط تصاویر هاردی با ظرفیت مناسب انتخاب شود تا ضبط تصاویر به علت کمبود فضای هارد به مشکل نخورد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

خطای حسگر تشخیص حرکت در دوربین مداربسته

در دوربین هایی که کجهز به حسگر تشخیص حرکت هستند، گاهی این مشکل به وجود می آید که دستگاه به اشتباه آلارم میزند، این موضوع از این جهت اهمیت دارد که زمانیکه تعداد آلارم های اشتباه دستگاه زیاد شود، افراد دیگر اهمیتی به آلارم ها نمی دهند و ممکن است در زمانی که دستگاه آلارم صحیح می زند و نیاز به اقدام است، هیچکس اقدامی نکند. در این مطلب به برخی ازعلت های بروز آلارم خطا در حسگرهای تشخیص حرکت و راهکارهای رفع این مشکل می پردازیم، با ما همراه باشید:

حسگر تشخیص حرکت

عملکرد دوربین هایی که مجهز به حسگر تشخیص حرکت هستند به این صورت هست که دورین تصاویر را به صورت پیوسته ضبط نمی کند بلکه تنهای زمانی شروع به ضبط تصاویر می کند که حسگر دوربین، حرکتی را در محیط تشخیص دهد. می توان پخش آلارم را فعال کرد تا زمانیکه دوربین در میدان دید خود حرکتی را تشخیص داد به شما هشدار دهد و یا برای شما پیام ارسال کند. همچنین با قابلیت تعقیب سوژه علاوه بر شروع ضبط تصاویر لنز دوربین به حرکت سوژه حرکت می کند و سوژه را تا میدان دید خود تعقیب میکند. گاهی عبور حیوانات از جلوی دوربین های مجهز به تشخیص حرکت باعث پخش الارم خطا می شوند که نیاز است با اقداماتی این مشکل را حل نمود.

دلایل آلارم خطای حسگر تشخیص حرکت

موارد زیادی هستند که می توانند باعث ایجاد آلارم خطا در حسگرهای تشخیص حرکت در دوربین های مداربسته شوند. به طور مثال اگر شما دوربین را در فضای باز نصب نموده اید حرکت و عبور حیواناتی مانند موش، گربه و سگ و ..  و یا تکان خورد شاخه های درخت بر اثر وزش باد جلوی دوربین می تواند باعث این مسئله شود.در صورتیکه دوربین در فضای داخل نصب شده باشد حرکت حیوانات خانگی و کودکان و همچنین تغییر نور محیط می تواند باعث بروز خطای حسگر شود.

راهکارهای جلوگیری از بروز خطای حسگر

-استفاده از سنسورهای PIR 

-جلوگیری از ورود حیوانات در محوطه ی تشخیص حرکت دوربین

-عدم قرار دادن اشیا متحرکت در میدان دید سنسور تشخیص حرکت

-تغییر تنظیمات حسگر برای فعال شدن با حرکت سوژه های با وزن بالای 15 کیلوگرم

-آگاه کردن افراد مورد اعتماد به محوطه ی تشخیص حرکت دوربین

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته:

در سال های اخیر دوربین های مداربسته پیشرفت های وسیعی داشتند به همین دلیل در هنگام خرید دوربین مداربسته انتخاب دوربین مناسب از میان مدل های مختلف کار دشواری به نظر می آید، که البته بهترین راه مشورت گرفتن از متخصصین این حوزه برای انتخاب بهترین دوربین متناسب با هدف است. (پیشنهاد مطالعه: معرفی انواع دوربین های مداربسته) در این مطلب به بررسی نکاتی که در انتخاب دوربین مهم است می پردازیم. با ما همراه باشید:

1-انتخاب نوع دوربین از لحاظ IP یا  HD بودن : بطور کلی دوربین های IP یا تحت شبکه نسبت به دوربین های آنالوگ جدیدتر و پیشرفته تر هستند و انتخاب بهتری هستند اما در هر پروژه با توجه به هدف شما از نصب دوربین این انتخاب می تواند متفاوت باشد. ما در مطلبی جداگانه به بررسی این موضوع پرداخته ایم که می توانید مطالعه بفرمایید (از اینجا: انتخاب بین دوربین IP یا HD ؟)

2-انتخاب نوع دوربین از لحاظ شکل ظاهری: در انتخاب نوع دوربین از لحاظ شکل ظاهری (دام، بولت،فیش آی، PTZ) باید توجه کنید که دوربین را می خواهید در چه مکانی نصب نمایید، داخل ساختمان یا خارج از آن؟ دیوار یا سقف؟ چه متراژی را باید تحت پوشش داشته باشد؟ می خواهید دوربین در معرض دید باشد یا پنهان باشد؟ آیا قبلیت پلاخوانی و دید در شب برای شما مهم است؟ با پاسخ به این سوالات می توانید نوع دوربین انتخابی خود را مشخص کنید.

3- امکانات دوربین مداربسته: دوربین ها می توانند برخی امکانات را داشته یا نداشته باشند از جمله: کیفیت بالای تصویر، قابلیت WDR ، سنسور صدا، سنسور حرکت، پلاکخوانی، دید در شب، کنترل دوربین از راه دور و...

البته وجود همه ی این قابلیت ها برای شما ضروری نیست شما با توجه به نیاز خود انتخاب می کتید که دوربین تان چه قابلیت هایی داشته باشد

4-ضبط کننده ی تصاویر دوربین: علاوه بر انتخاب خود دوربین، انتخاب ضبط کننده تصویر دوربین یا همان DVR  یا NVR  نیز بسیار مهم است که در انتخاب آن باید به ظرفیت ذخیره سازی دستگاه توجه نمایید. با توجه به مدت زمان ضبط تصاویر و کفیت و حجم آنها می توانید ظرفیت های متفاوتی را انتخاب نمایید. همچنین ویژگی های دیگری مانند قابلیت های پیشرفته ی دستگاه ضبط کننده، تعداد ورودی های آن و ... نیز می تواند در انتخاب شما مهم باشد.

5- گارانتی و قیمت دوربین:گاهی تمایل به خرید دوربین با کمترین قیمت باعث می وشد دوربینی را بخرید که از لحاظ فناوری بسیار قدیمی است و عملاً برایتان کاربردی ندارد. به همین دلیل خرید از مراکز و فروشندگان معتبر اهمیت زیادی دارد. داشتن گارانتی نیز از ضروریات یک دوربین مداربسته است که معمولاً باید بین یک تا سه سال باشد.

6-روش راه اندازی و نصب دوربین: دوربین ها را میتوان به دو شکل با سیم و بی سیم نصب نمود که طبیعتاً نصب دوربین بی سیم ساده تر است. اما دوربین های بی سیم برای هر مکانی مناسب نیستند و با توجه به شرایط محل نصب دوربین باید تصمیم بگیرید کدام نوع نصب برایتان مناسب تر است.

7-خدمات پس از فروش و پشتیبانی: اگر دوربین های شما بعد از نصب به درستی نگهداری و تعمیر نشوند به سرعت عمر مفید خود را از دست می دهند به همین جهت بهتر است دوربین مداربسته تان را از مراکزی خرید نمایید که پس از فروش نیز خدمات لازم و مناسب را به شما ارائه می دهند.

 

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

زون دزدگیر اماکن چیست؟

در ادامه مطالب آموزشی قبلی ، امروز در این مطلب به معرف یمفهوم زون در دزدگیر اماکن می پردازیم لطفاً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

زون چیست؟

زون در واقع یک عدد کانکتور است که در پنل اصلی دزدگیر وجود دارد و به ما این قابلیت را می دهد که یک یا چند سنسور را به پنل متصل نماییم. سنسورهایی که به زون وصل می شوند  کنترل و مدیریت محیط مورد نظر را به عهده دارند. به این صورت که اگر هر یک از این سنسورها به وسیله ی یکی محرک خارجی فعال شود، دستگاه به ما نشان می دهد که کدام زون و یا کدام محل ورد غیرمجاز داشته اند. نوع سنسوری که به زون متصل می شود بستگی به محیطی دارد که زون در آن قرار می گیرد. هر زون می تواند به چند سنسور وصل باشد و هر سنسور را بطور جداگانه برنامه ریزی نمود.

به عبارت دیگر می توان گفت زون نوعی ورودی برای پنل دزدیگر است که یک یا چند سنسور را می توان به آن وصل کرد.

وظیفه ی اصلی زون کنترل و مدیریت سنسورهایی است که به آن متصل شده اند. اصطلاح "زون بندی" به معنای این است که زون ها ی متصل به پنل دزدگیر  را دسته بندی می کنند.

هرچه یک دزدگیر تعداد زون بیشتری داشته باشد سنسورهای بیشتری را نیز می توان به آن ها وصل نمود.

از لحاظ اتصال سنسور به زون دو نوع زون وجود دارد : زون با سیو و زون بی سیم

در زون بی سیم، سنسور از طریق مدار فرستنده ای که دارند با مدار گیرنده ای که در دستگاه وجود دارد متصل می شوند.

 

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

در این مطلب قصد داریم به یکی از موضوعات مهم که بعضی از دوستان از ما سوال میکنند پاسخ دهیم:

اگر بخواهیم در رشته سیستم های حفاظتی و امنیتی وارد شویم ودر صنف دوربین مداربسته فعالیت کنیم ، از کجا باید شروع کنیم؟ 

یکی از پیشنهادات خوبی که میشود به این دوستان داد، این هست که از نصابی کردن برای شرکت های معتبر و مهم (به قول قدیمی ها با شاگردی کردن کنار یک استاد حرفه ای و معتبر) که دارای سابقه ی خوب و پروژه های متعدد و بزرگ هستند، شروع کنید. 

این کار چند مزیت برای تازه واردان دارد : اول اینکه ریسک کار شما را خیلی پایین می آورد و دوم اینکه در چندماه اول کار میتوانید متوجه شوید که این شغل با روحیات و خصوصیات اخلاقی شما سازگار است یا خیر. و تصوراتی که شما نسبت به این شغل داشته اید درست بوده یا خیر؟ بعد از حداقل یک تا دو سال نصابی کردن ( بسته به تلاش و استعداد خودتان) یک سری تجربیات خوب به دست می آورید که می توانید کم کم مستقل شوید، پروژه جذب نمایید و به کسب درآمد برسید.

در کنار این پیشنهاد طبق تجربیاتی که داشتیم ویژگی های یک نصاب خوب رو بیان می کنیم:

خوش قولی: یک نصاب و یک مدیر سیستم های حفاظتی اول از همه فرد خوش قولی است که هر وعده ای که به مشتری می دهد سر موقع به آن عمل می کند، وگرنه بزودی شما می مانید و انبوهی از مشتریان ناراضی که ترجیح می دهند با رقبای خوش قولتان کار کنند نه شما.

خلاق، دست به ابزار و علاقمند به کارهای فنی: هر پروژه ای از دوربین مداربسته تا شبکه های کامپیوتری و .. ویژگی های خاص خود را دارد و ممکن است شما را به چالش هایی بکشد که برای حل آن نیازمند خلاقیت هستید. همچنین فنی بودن و مهارت در استفاده از ابزارهای مناسب نیز نکته ی مهمی در راه اندازی و پیشبرد هر پروژه است

قابل اعتماد: یک مجری سیستم حفاظتی، تامین کننده ی امنیت مشتری است، پس خیلی مهم است که از نظر اخلاقی و از نظر فنی به گونه ای باشد که مشتریان بتوانند به او اعتماد کنند.

پشتکار بالا: یادگیری این تخصص و رسیدن به مهارت در آن نیازمند صبر و حوصله ی زیاد است و زمان می برد تا فرد به تسلط کامل برسد، همچنین راه اندازی سیستم حفاظتی در برخی پروژه ها نیز به پشتکار و جسارت بالا نیاز دارد، و اگر فردی هستید که به دنبال نتایج کوتاه مدتید یا صبر و حوصله ی لازم برای راه اندازی پروژه های سنگین و پیچیده را ندارید بعید می دانیم که در این شغل به موفقیت برسید.

 

ممنون از همراهی شما

موفق باشید

سوالات و نظرات خود را در زمینه این مطلب با ما در میان بگذارید.

تماس باما

درخواست نمایندگی

ویدئو مربوط به این مطلب آموزشی را در زیر مشاهده بفرمایید:

چرا تصاویر دوربین مداربسته قرمز می شوند؟

در مطلب قبلی به مسئله ی تار شدن و افت کیفیت تصاویر دوربین مداربسته و علت های وقوع آن پرداختیم (از اینجا ببینید: دلایل افت کیفیت تصاویر دوربین مداربسته چیست؟)

امروز در این مطلب به معضل دیگری در این رابطه یعنی قرمز شدن تصاویر دوربین مداربسته می پردازیم، با ما همراه باشید:

این مسئله یعنی قرمزی تصاویر در دوربین مدابسته و بطور کلی تغییر رنگ تصاویر دوربین می تواند علت های مختلفی داشته باشد، که در این مقاله به مهم ترین و متداول ترین دلایلی که ممکن است باعث بروز این مسئله شود می پردازیم:

1-نور بدون فیلتر:

اگر محیط دارای شرایط نوری خاصی باشد مثلا لامپ های متال هالاید و یا نور فلزات وجود داشته باشد لازم است دوربین را با فیلتر استفاده کنیم تا تصاویر قرمز نشوند.

2-وجود نویز: 

علت احتمالی دیگر برای قرمز شدن تصاویر می تواند وجود نویز باشد.

3- شرایط محیطی:

 اگر در محیط امواج مادون قرمز وجود داشته باشد می تواند باعث قرمز شدن تصاویر شود.

4-نور شدید: 

اگر نور شدیدی به لنز دوربین بتابد نیز می تواند تصاویر را قرمز کند.

5- نقص فنی دوربین:

وجود نقص سخت افزاری در دوربین نیز یکی از علل قرمز شدن تصاویر است.

6- میزان حساسیت دوربین:

اگر دوربینی در برابر نور بالا حساس باشد، ممکن است در بعضی شرایط خاص تصاویرش قرمز شود.

7-اتصالی کابل:

اگر کابل متصل به دوربین مداربسته اتصالی کند، ممکن است تصاویر به رنگ قرمز نمایش داده شوند.

8- میدان مغناطیسی:

وجود یک میدان مغناطیسی در نزدیکی نمایشگر تصاویر دوربین می تواند باعث قرمز شدن تصاویر شود.

9-تنظیمات رنگ:

در برخی موارد دلیل قرمز شدن تصویر دوربین فقط بخاطر به هم خوردن تنظیمات رنگ نمایشگر و با NVR و DVR است و با برگرداندن تنظیمات به حالت پیش فرض اولیه مشکل برطرف می شود.

10-خرابی برد دستگاه ضبط تصویر:

اگر برد دستگاه NVR  یا DVR  خراب شود نیز ممکن است تصاویر را به رنگ قرمز نشان دهد.

در بعضی موارد قرمزی تصاویر دوربین مداربسته دلیل پیچیده ای ندارد و می توان تنها با ریست کردن دوربین آن را حل نمود. با ریست شدن دوربین تمام  تنظیمات دوربین به حالت پیش فرض کارخانه برمیگردند و در صورتیکه مشکل به دلیل بهم خوردن تنظیمات باشد به راحتی حل می شود در غیر اینصورت توصیه میشود حتما از یک متخصص مشورت بگیرید تا این مشکل را بصورت تخصصی حل نماید.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

بهترین محل برای نصب چشمی دزدگیر:

یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در عملکرد دستگاه دزدگیر و چشمی های آن انتخاب محل مناسب برای نصب چشمی ها می باشد. همانطور که می دانید چشمی ها انواع مختلفی دارند که هر یک با توجه به کارایی و ویژگی هایی که دارند برای مکان ها و شرایط خاصی مناسب هستند برای آشنایی با انواع مختلف چشمی ها پیشنهاد می کنم این مطلب را مطالعه بفرمایید: معرفی انواع سنسور

امروز در این مطلب قصد داریم چند نمونه از بهترین محل هایی که می توانید چشمی دزدگیر را نصب کنید مطرح کنیم با ما همراه باشید:

1-اولویت اول سقف به عنوان بهترین گزینه برای چشمی های سری جدید: با توجه به اینکه چشمی های جدید موجود در بازار تقریبا در هر زاوه ای که نصب شوند کارایی خود را دارند . نصب چشمی روی سقف این مزیت را دارد که از دید افراد به خصوص سارقین بیشتر پنهان می ماند و کمتر کسی به سقف ها توجه می کند.

2-اولویت دوم کنج ها و گوشه ها:نصب چشمی در کنج ها و گوشه ها بخاطر زاویه دید 90 درجه ای که تامین می کند باعث می شود چشمی بیشترین پوشش را داشته باشد.

3-اولویت سوم پاسیو اما با رعایت نکات خاص:همه ی ساختمان ها به خصوص اکثر ساختمان های جدید پاسیو نداردند اما ساختمان هایی که پاسیو دارند مکان خوبی برای نصب چشمی است چراکه از دید سارقین پنهان می ماند اما نکته ی مهم این است که اگر احتمال نفوذ رطوبت یا تابش نور خورشید وجود دارد ممکن است چشمی آسیب ببیند و اگر چشمی را در پاسیو نصب می کنید دقت کنید شرایطی فراهم کنید که بخاطر رطوبت یا نور خورشید آسیب نبیند.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

پسیو شبکه و اکتیو شبکه چه تفاوت هایی دارند؟

یکی از اصطلاخات تخصصی در بحث تجهیزات شبکه پسیو شبکه و اکتیو شبکه است. در این مطلب قصد داریم به تفاوت این دو اصطلاج بپردازیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

همانطور که در مطلب قبلی بیان کریدم (از ایجا ببینید: تجهیزات پسیو شبکه چیست؟) معنای لغوی پسیو ، غیر فعال است و در شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که نیازی به جریان برق ندارند و هیچ اثری روی سیگنال های شبکه نخواهند گذاشت. تجهیزات پسیو بیشتر به عنوان مکمل یک شبکه شناخته می شوند و هدف از استفاده ی آنها ایجاد زیرساخت های مورد نیاز یک شبکه است. به عنوان مثالی از تجهیزات پسیو می توان به پچ کورد ها و رک های شبکه اشاره نمود.

معنای لغوی اکتیو "فعال" است و در شبکه به آن دسته از تجهیزاتی گفته می شود که درون یک شبکه بر سیگنال های آن شبکه تاثیرگذار است و برای کارکردن به جریان برق نیاز دارد. وظیفه ی اصلی تجهیزات اکتیو تولید و تقویت سیگنال های شبکه است.  انواع مودم ها و سوئیچ های شبکه مثال هایی از تجهیزات اکتیو هستند. 

دقت کنید که پسیو و اکتیو صرفا برای تجهیزات به کار برده نمیشوند و خدمات مربوط به شبکه نیز به دو دسته پسیو و اکتیو تقسیم می شود. نکته ی دیگر اینکه با وجو اینکه تجهیزات پسیو نسبت به تجهیزات اکتیو نقش کمتری در یک شبکه دارند اما بدون هیچ کدام از این دو یک شبکه کامل نمی شود. به طور خلاصه مهم ترین تفاوت تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه نیاز آنها به جریان برق است .

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

پچ پنل و سوئیچ شبکه چه تفاوت هایی دارند؟

با توجه به اینکه سوئیچ های شبکه و پچ پنل ها از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به هم دارند افراد زیادی تصور میکنند که این دو هیچ تفاوتی باهم ندارند و حتی گاهی آنها را باهم اشتباه می گیرند در صورتیکه با بررسی تفاوت های آن ها متوجه خواهید شد که این دو هیچ ربطی به هم ندارند! با ما همراه باشید:

ابتدا معرفی کوتاهی از هریک خواهیم داشت:

سوئیچ شبکه در دسته ی تجهیزات اکتیو شبکه قرار می گیرد و وظیفه ی اصلی آن ارتباط بین دستگاه های مختلف یک شبکه و انتقال اطلاعات بین آنها است.

پچ پنل تجهیزات پسیو شبکه قرار میگیرد (مطلب پیشنهادی: تجهیزات پسیو شبکه چیست؟ ) و در اصل وسیله ای مستطیل شکل هست که تعدادی پورت روی آن قرارگرفته و وظیفه ی آن ارتباط بین تجهیزات شبکه است. پچ پنل مانند یک واسطه در انتهای کابل برای اتصال به تجهیزات عمل میکند و استفاده از آن باعث نظم بخشیدن به کابل و سهولت در عیب یابی آنها می شود.

در ظاهر سوئیچ شبکه و پچ پنل هر دو تعدادی پورت در قسمت جلویی خود دارند اما تفاوت های بزرگی باه دارند همانطور که گفتیم پچ پنل جز تجهیزات پسیو شبکه است و نیازی به جریان برق ندارد در صورتیکه سوئیچ برای کارکردن نیاز دارد به برق متصل باشد.

کاربرد پچ پنل بیشتر برای داخل رک های شبه و با هدف دسته بندی و نظم بخشیدن به کابل های با پورت های مختلف می باشد. اما سوئیچ شبکه تجهیزات مختلف یکی شبکه را به هم وصل می کند و داده را بین آنها انتقال می دهد. نکته ی دیگر اینکه وجود سوئیچ شبکه در یک شبکه الزامی است در حالیکه ضرورتی ندارد که در شبکه حتما پچ پنل داشته باشیم اما وجود آن باعث نظم کابل ها می شود.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

زاویه دید در دوربین مداربسته چیست؟

احتمالاً برای شما نیز این سوال پیش آمده است که هر دوربین مداربسته تا چه محدوده ای سوژه ها را تشخیص می دهد و تا چه فاصله ای را می تواند نمایش دهد؟ زاویه دید یکی از ویژگی های مهم هر دوربینی است و نشان دهنده ی اینکه دوربین برای هدف مورد نظر ما به کار می آید یا خیر؟

به طور کلی دوربین ها با توجه به نوع سنسور، اندازه ی لنز و وضوح می توانند فاصله سه متری تا نهایتاً 23 متری را نمایش دهند، در تعیین زاویه دید یک دوربین عوامل زیادی دخیل هستند که در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم:

-میدان دید دوربین (field of view): به ناحیه ای که دوربین می تواند در یک فریم ببیند، میدان دید گفته می شود، که هرچه بزرگتر باشد، دوربین ناحیه ی بزرگتری را می تواند ببیند اما در عین حال از وضوح جزئیات کاسته شده و سوژه ها کوچک به نظر خواهند آمد.و برعکس اگر میدان دید کوچک باشد ناحیه تحت پوشش دوربین کوچکتر ولی جزئیات تصاویر واضح تر خواهند بود.

-فاصله ی کانونی یا اندازه لنز دوربین: مهمترین عاملی که تعیین کننده زاویه ی دید دوربین مداربسته است فاصله ی کانونی یا همان اندازه ی لنز دوربین است. هرچه اندازه ی لنز کوچکتر باشد میدان دید بزرگتری خواهیم داشت اما وضوح تصویر در فاصله های دور پایین است و برعکس هرچه اندازه ی لنز بزرگتر باشد میدان دید کوچکتری خواهیم داشت اما تصاویر فاصله های دور واضح تر هستند.

-وضوح تصاویر یا رزولیشن: طبیعتاً هرچه مقدار رزولیشن یک دوربین بیشتر باشد تصاویر آن وضوح بیشتری خواهند داشت، زوم بهتری ازائه می دهد و تصاویر فاصله های دور نیز واضح تر نمایش داده می شوند.

 

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

تست فلوک چیست؟
یکی از روش های مورد اطمینان برای تشخیص اینکه کابل های شبکه مشکل خاصی ندارند تست فلوک است در این مقاله شما را با این تست مهم آشنا میکنیم با ما همراه باشید:
با کمک تست فلوک شما می توانید مواردی مانند کشیدگی کابل شبکه و یا خمیدگی آن را تشخیص داده و در صورت نیاز تعمیرات یا تعویض های لازم را انجام دهید. البته روش های دیگری هم برای این کار وجود دارد اما شناخته شده ترین و معتبرترین روش انجام تست فلوک است چراکه میزان دقت آن در بررسی عیوب کابل ها بسیار بالا است همچنین دستگاه تست فلوک کاربردهای دیگری هم دارد مانند پیدا کردن نقطه ی قطعی کابل، بررسی سرعت انتقال داده در کابل، برآورد طول کابل و ارزیابی میزان کیفیت کابل.
بطور خلاصه میتوان گفت تستر فلوک دستگاهی است که به وسیله ی آن می توانید در مورد کابل های شبکه به اطلاعاتی کامل و دقیق دست یابید و با استفاده از این اطلاعات کارهایی که برای بهبود شبکه نیاز است را انجام دهید.
از ضروری ترین مشخصه های یک کابل شبکه مرغوب، باکیفیت و مورد اطمینان این است که دارای تیت فلوک باشد. کابل های شبکه ویلسونت با بهترین کیفیت همگی دارای تست فلوک هستند تا با خیال راحت در پروؤه های خود از آن ها استفاده نمایید.

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

سوئیچ شبکه چیست:

امروز در این مطلب به ایت سوال پاسخ می دهیم که سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟ با پیشرفت روز به روز تکنولوژی و بالا رفتن اهمیت استفاده از شبکه های کامپیوتری، کاربرد سوئیچ های شبکه باهدف ارتقا بهره وری شبکه و همچنین بهبود ارتباطات ضروری شده است. سوئیچ ها یکی از اجزای مهم در ساختار ارتباطی انواع کسب و کارها هستند که این امکان را به ما  می دهند تا انواع مختلف داده های الکترونیک از داده های متنی تا ویدیویی و صوتی، به دو شکل باسیم و بی سیم انتقال دهیم. تجهیزات اکتیو شبکه مانند سوئیچ می توانند در بلند مدت سودآوری بهتری را برای یک مجموعه داشته باشند چرا که علاوه بر اینکه امنیت و خدمت رسانی به مشتری را بهبود می بخشند، موجب کاهش برخی هزینه ها و همچنین بالارفتن بهره وری سیستم می شوند 

 زمانیکه صحبت از سوئیچ شبکه می شود منظورمان دستگاه کوچکی است که می تواند اتصال بین چند دستگاه و وسایل ارتباطی یک شبکه را متمرکز نماید. بیشتر سازمان ها و شرکت ها برای اتصال وسایل الکترونیکی مختلف مانند تلفن ها، چاپگرها، سیستم های کامپیوتر، دوربین های مداربسته، سرورها و ... از سوئیچ های شبکه استفاده می کنند. سوئیچ های شبکه یکی از پرمصرف ترین دستگاه ها در تجهیزات شبکه هستند. در این مطلب به معرفی سوئیچ شبکه و کاربردهای آن می پردازیم:

سوئیچ شبکه وسیله ای است که می تواند سیستم تک پورت (برای مثال کامپیوتر) را به یکدیگر وصل نماید. زمانی که بخواهید چند کامپیوتر را به هم وصل کنید به راحتی می توانید از سوئیچ شبکه استفاده نمایید به جای اینکه به تعداد سیستم ها برای هر کامپیوتر کارت شبکه و پورت شبکه نصب نمایید. هر سیستم به وسیله ی یک کابل به سوئیچ شبکه متصل می شود و اگر داده ای از یکی از کامپیوترها در شبکه ارسال گردد سوئیچ این داده را مدیریت می کند و آن را به سیستم مقصد می فرستند.سوئیچ های شبکه می توانند تقریبا از انواع وسایل ارتباطی و دستگاه ها پشتیبانی نمایند. به عبارت دیگر سوئیچ مانند یک دشتگاه کنترل عمل میکند و به تمام وسایل متصل به شبکه اینامکان نرا می دهد که به درستی با یکدیگر ارتبط برقرار کنند.

اگر بخواهیم عملکرد سوئیچ را به زبان ساده بیان کنیم می توانیم بگوییم سوئیچ ها آدرس هر یک از اجزای شبکه را در اختیار دارند و داده ها را از یک مبدا به یک مقصد در شبکه منتقل می کنند. به عنوان مثال رایانه ی اول در پورت اول قصد دارد داده هایی را به رایانه ی دوم در پورت دوم ارسال کند، سوئیچ شبکه که آدرس مبدأ و مقصد را در اختیار دارد، بدون اینکه پهنای باند بیشتری را اشغال نماید داده ها را به مقصد می رساند.

سوئیچ این توانایی را دارد که ترافیک شبکه را به صورتی هوشمندانه به دستگاه مقصد هدایت و ارسال نماید و این امر باعث بالارفتن کارایی شبکه و سرعت انتقال داده ها می شود.

یکی از مهمترین مرایای استفاده از سوئیچ های شبکه ارتباط راحت تمامی سیستم ها از طریق آن است. مزیت دیگر اینکه سوئیچ داده ها را با سرعت بالا در شبکه ی محلی انتقال میدهد. همچنین با استفاده از سوئیچ می توانید میزان استفاده از شبکه را کنترل کنید. به عبارت دیگر نقش سوئیچ شبکه مدیریت اطلاعات با هدف کاهش ترافیک در شبکه است.

اگر شما در زمینه تجهیزات شبکه فعالیت می کنید لازم است انواع مختلف سوئیچ های شبکه را به طور کامل بشناسید تا زمان نصب و راه اندازی پروژه بهترین سوئیچ مناسب پروژه را انتخاب نمایید تا سیستم بالاترین کارایی را داشته باشد برای آشنایی با انواع سوئیچ های شبکه مقالات ما در بخش تجهیزات شبکه را مطالعه بفرمایید.( از اینجا بخوانید: معرفی انواع سوئیچ های شبکه)

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

اگر قصد خرید سیستم اعلام سرقت یا همان دزدگیراماکن برای منزل یا محل کارتان هستید حتماً قبل از خرید این مطلب را مطالعه بفرمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

در انتخاب و خرید دزدگیر اماکن چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

با فرض اینکه با مطالعه مطلب قبلی (از اینجا ببینید: اولویت خرید با کدام است؟ دوربین یا دزدگیر؟) به این نتیجه رسیده اید که برای منزل یا محل کار خود یک سیستم حفاظتی نصب کنید و یک دستگاه اعلام سرقت یا دزدگیر اماکن بخرید حتما این سوال برایتان پیش می آید که در خرید و انتخاب دزدگیر چه نکاتی را مد نظر قرار بدهم؟ پس برای پاسخ به این سوال تا انتهای ایم مطلب با ما همراه باشید

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید توجه کنید که به طور کلی دزدگیرها به دو دسته تقسیم می شوند:

1)دزدگیرهای معمولی 

2) دزدگیرهای سیم کارتی

در دزدگیرهای معمولی فقط از طریق خط ثابت تلفن ارتباط برقرار می شود و در دزدگیرهای سیم کارتی، سیم کارت داخل دستگاه قرار می گیرد و امکان ارسال پیامک و تماس از طریق سیم کارت وجود دارد و مهم تر از آن با اپلیکیشن های موبایل از راه دور قابل کنترل هستند.

توصیه ی ما در انتخاب دزدگیر، مدل های سیم کارتی است، چرا که امنیت بالاتری دارند، امکانات بالاتری به شما ارائه می دهند و بسته به نوع دزدگیر و برندی که انتخاب می کنید، می توانید یک یا چند وسیله ی برقی را هم از راه دور به وسیله پنل دزدگیر و از طریق اپلیکیشین موبایل خود، کنترل نمایید. بطور مثال می توانید درب برقی، روشنایی و ... را از راه دور و زمانیکه در منزل یا محل کار حضور ندارید، به راحتی با گوشی موبایل کنترل کنید.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

کابل مخابراتی چیست و چه کاربردی دارد؟

کابل مخابراتی به آندسته از کابل هایی گفته می شود که در یک شبکه مخابراتی سیگنال ها و دیتا را انتقال می دهند.کابل های مخابراتی بتعث تسهیل صنایع ارتباطاتی شده و همچنین در انتقال سیگنال ها و داده های با قدرت بالا مانند اینترنت هم کابرد دارند. کابل مخابراتی در انواع مختلفی تولید می شوند که سطح مقطع های متنوع و تعداد زوج های متفاوتی دارند. این کابل ها در منتقل نمودن داده ها برای فواصل طولانی بسیار مناسب هستند.

در گذشته کاربرد این کابل تنه به انتقال دیتای صوتی محدود می شد اما امروزه انواع دیتای صوتی ، تصویری، الکتریکی و ... را به راحتی انتقال می دهند، که شامل کابل های زمینی، هوایی و دریایی می شوند.

کابل مخابراتی در دو مدل فیبر نوری و کابل مسی تولید می گردد. کابل های مخابراتی را از لحاظ جنس رشته های سیم،نوع هادی، نوع روکش کابل، ، سطح مقطع و نوع کاربرد میتوان دسته بندی نمود در ادامه به معرفی چند مدل از کابل های مخابراتی می پردازیم:

-کابل کواکسیال: که شامل سه نوع کابل RG-59، کابل RG-6 و کابل RG-11 می شود.

-کابل فیبر نوری: که شامل کابل فیبرنوری داخلی و خارجی می شود.

-کابل آنتن

-کابل تلفن

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

چگونه رزولیشن واقعی دوربین مداربسته را تشخیص دهیم؟

یکی از مشخصه های اصلی هر دوربین مداربسته رزولیشن آن دوربین است. به دلیل تنوع بالای محصولات در بازار و متاسفانه وچود محصولات تقلبی، تشخیص اینکه رزولیشن واقعی هر دوربین چقدر است از اهمیت بالایی برخوردار است. پس با ما در این مطلب همراه باشید:

تقریبا اولین گزینه ای که در هنگام خرید و انتخاب دوربین مداربسته (مطلب پیشنهادی:  معرفی انواع دوربین های مداربسته) مدنظر قرار میگیره رزولیشن آن دوربین است. بسیار مهم است که بتوانید مقدار واقعی رزولیشن یک دوربین را تشخیص دهید. 

برای تشخیص مقدار رزولیشین واقعی یک دوربین مداربسته یک روش راحت این است که در مرحله ی اول تصویر دوربین مورد نظر را با دستگاه dvr ضبط نماییم و بعد از تصویر ضبط شده یک بکاپ  (backup) بگیریم و سپس تصویر را در نرم افزار VCL Player تصویر را پلی کنیم. از طریق این نرم افزار کاربردی می توانیم به راحتی تمام جزئیات و از جمله رزولیشن تصویر را بررسی کنیم.

 

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

مقایسه کمباکس با جعبه تقسیم:

در نصب و راه اندازی پروژه های حفاظتی و دوربین های مداربسته به محلی نیاز داریم که بتوانیم اتصالات مربوط به فیش های bnc و همچنین منبع تغذیه ی سیستم را در آن قرار دهیم. در بین همکاران و نصابان محترم رایج ترین شیوه استفاده از دو محصول کمباکس و جعبه تقسیم برای جاگذاری موارد فوق است. در این مطلب قصد داریم به مقایسه ی حرفه ای دو محصول کمباکس و جعبه تقسیم بپردازیم تا متوجه شوید که استفاده از کدام مورد بهتر و استفاده از کدام مورد اشتباه است پس با ما همراه باشید:

-کمباکس به گونه ای ساخته شده که بخاطر قطورتر بودن بدنه ی آن نسبت به جعبه ی تقسیم بسیار مقاومت تر است.

-شکل ظاهری کمباکس  علاوه بر زیباتر نمودن کار نصب دوربین موجب مستحکم تر شدن جعبه شده است.

-سوراخ هایی که در کمباکس وجود دارد دقیقا مخصوص ورود و خروج کابل های دوربین مداربسته است و از ترک خوردن بدنه جلوگیری می کند.

-کمباکس نسبت به جعبه تقسیم نصب راحت تری دارد.

 با وجود مزایای فوق متاسفانه هنوز هم بسیاری از همکاران و نصابان عزیز در برابر استفاده از کمباکس مقاومت می کنند و همچنان از جعبه تقسیم در نصب پروژه های دوربین مداربسته استفاده می کنند! که این اشتباه باعث دوباره کاری ها و هزینه ی های اضافی و همچنین افت کیفیت پروژه و نارضایتی مشتری می گردد.

شما هم اگر نكته یا سوالی در رابطه با کمباکس داريد در قسمت نظرات با ما به اشتراك بگذاريد. ممنون از همراهي شما.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

 

یکی از مدل های دوربین مداربسته که در بازار موجود است دوربین های فیش آی است که برجسته ترین قابلیتی که این مدل ها دارند این است که می توانند به ما تصاویری جامع و یکپارچه بدهند .

اگر قصد خرید دوربین های فیش آی یا چشم ماهی را دارید ولی هنوز از انتخاب خود مطمئن نیستید این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا از تصمیم خود مطمئن شوید:

مزایای دوربین فیش آی:

1-      بدون هیچ نقطه ی کوری در تصویر:

با یک دوربین چشم ماهی دیگر هیچ نقطه ای از تصویر پنهان نخواد ماند و براحتی می توانید هر سوژه ای را تعقیب نمایید و احتمال از دست دادن تصاویر و سوژه ها بسیار پایین می آید.

2-      امکانات پیشرفته تر:

حساسیت بالای دوربین های چشم ماهی به شرایط کم نور باعث شده براحتی بتوان حتی در شرایط نوری کم امکانات مختلفی مانند نقشه برداری حرارتی درمحیط های کم نور آن هم با جزئیات دقیق به شما ارائه دهد آن هم فقط با یک لنز واحد !

3-      استفاده بهینه از فضای حافظه

با یک دوربین فیش آی جلوی اشغال شدن بی جهت فضای حافظه را خواهید گرفت چرا که به جای چند دوربین از یک دوربین استفاده می کنید که به فضای کمتری برای ذخیره ی تصاویر نیاز دارد.

4-      سهولت نصب دوربین

به دلیل داشتن یک سنسور واحد نصب این مدوربین خا آسان است و نصاب با یافتن نقطه ی مناسب نصب نگرانی دیگری بابت نصب دوربین نخواهد داشت.

5-      پایین بودن هزینه تعمیر و نگهداری

همانطور که می دانید هرچه اجزای یک سیستم نظارتی بیشتر در حرکت باشند بیشتر داغ میشوند و در نهایت عمر مفید اجزا پایین می آید اما دوربین های فیش آی اجزای قابل حرکت شان کمتر است ، احتمال کمتری دارد که دوربین بیش از حد داغ شود و در بلند مدت نیاز به تعمیر داشته باشد

6-      شکل ظاهری زیبا:

برخلاف دوربین های دیگر که حجم زیادی از محیط را اشغال می کنند و به دکوراسیون آسیب می زنند این دوربین ها با ظرافت و زیبایی کمترین فضای محیط را می گیرند، به دکور خدشه ای وارد نمی شود و مهم تر اینکه از دید افراد معمولا پنهان می ماند.

تجربیات، نظرات و سوالات خود را در مورد دوربین فیش آی با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

در ادامه ی مطلب قبلی که به معرفی رک های شبکه پرداختیم (از اینجا ببین: رک شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟) در این مطلب قصد داریم نکاتی را برای انتخاب محل مناسب نصب رک شبکه بیان کنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید:

رک شبکه را کجا نصب کنم؟

اولین قدم در نصب یک رک انتخاب محلی مناسب برای آن است. بهتر است که رک شبکه در یک محل مشخص که از محیط جدا است قرار بگیرد مثلا یک اتاق در دار. از این جهت که معمولا رک ها گرما و صدای زیادی تولید می کنند. اما اگر محیطی که سیستم نظارتی را اجرا نموده اید فاقد محلی جداگانه و در دار برای نصب رک بود چطور؟ در این صورت تنها راه چاه این است که کم رفت و آمد ترین نقطه ی محیط را انتخاب و رک را در همان محل نصب نمایید.

به این نکته ی مهم توجه کنید که برای حفاظت از تجهیزات داخل رک (که بخاطر دمای بالا عمر مفیدشان کاهش نیابد) محل نصب رک باید به گونه ای باشد که بتوان دمای آن را کنترل نمود و حتماً دارای تهویه ی مناسب باشد در غیر اینصورت ممکن است که تجهیزات شبکه شما آسیب ببینند.

ویلسونت تولید کننده انواع رک های شبکه در سایزهای متنوع و کیفیت تضمینی از سراسر کشور نماینده فعال می پذیرد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

سلام خدمت شما دوست عزیز. یکی از مسائل مهم در بحث دوربین های مداربسته امنیت اطلاعات ضبط شده و دسترسی به دوربین است. در این مطلب چند نکته ساده ولی کاربرد برای جلوگیری از هک شدن دوربین مداربسته ارائه می دهیم لطفا با ما همراه باشید:

روش های جلوگیری از هک دوربین مداربسته

نکته اول:

به هیچ وجه پسورد دوربین را اعداد یا حروف ساده مثل نام خودتان، تاریخ تولد، شماره موبایل، شماره شناسنامه و .. نگذارید و حتما پسورد شما ترکیبی از حروف، اعداد و علامت ها باشد. یادتون نره که پسوردتان را در یه جای مطمئن که فقط خودتون بهش دسترسی دارین یادداشت کنید که در صورت فراموشی به راحتی بهش دسترسی داشته باشید.

نکته دوم:

در زمان خرید دستگاه، نام کاربری و رمز عبور پیش فرض دستگاه را به محض اولین استفاده تغییر دهید چون این نام کاربری و رمز عبور برای همه دستگاه ها یکسان تعریف شده است.

نکته سوم:

به هیچ وجه از اینترنت های نامطمئن و ناشناس و عمومی مانند اینترنت وای فای رستوران ها و هتل ها و ... برای چک کردن تصاویر دوربین هایتان استفاده نکنید.

نکته چهارم:

پورت پیش فرضی که همه دستگاه ها دارند پورت 800 است و این اولین پورتی هست که هکر برای شروع هک امتحانش میکند. پس این پورت را هم سریعً به محض اولین استفاده تغییر دهید.

نکته پنجم:

امنیت دوربین تان را بخاطر قیمت های پایین به خطر نیندازید و دستگاه تان را فقط از فروشگاه های معتبر و نام آشنا بخرید.

در آخر ذکر این نکته مهمه که این نکات ساده و کاربردی تا حد زیادی جلوی هک دوربین مداربسته را میگیرد اما تضمین صد درصدی برای هک نشدن دوربین به شما نمی دهد.

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

سنسور بیم خطی چیست؟

یکی از انواع سنسورهای دزدگیر اماکن یا همان سیستم اعلام سرقت سنسور خطی است. از آنجایی که بعضی از محیط ها را نمی توان به وسیله ی دیوار حفاظت نمود به عنوان مثال دیوارهای اتاق یا محوطه ی تراس و لازم است امکاناتی وجد داشته باشد تا این گونه مکان ها از ورود غیرمجاز در امان باشند بهترین راه حل برای این گونه موارد استفاده از سنسورهای بیم خطی است.

این سنسورها با تولید و دریافت سیگنال هایی از اشعه ی مادون قرمز (غیرقابل مشاده با چشم) دقیقا مانند یک دیوار مجازی و نامرئی عمل می کند و به محض عبور هر شیئی از آن، سنسور فعال شده و دستگاه آلارم می زند. به دلیل استفاده از اشعه ی مادون قرمز به این سنسورها سنسور بیم لیزری نیز گفته می شود. این سنسور به صورت یک جفت بیم خطی می باشد این هر کدام از بیم ها در مکان مورد نظر نصب شده و فاصله ی خطی بین این دو بیم به صورت یک حفاظ و دیوار نامرئی در برابر عبور هر شیئ عمل می کند.

همانطور که می دانید یکی از مسائل مهم در دزدگیرها مسئله ی وجود آلارم خطا است که معمولا به دلیل رفت و آمد حیوانات به وجود می آید. یکی از مزیت های این نوع سنسورها عدم پخش آلارم خطا با عبور حیواناتی مثل گربه و سگ و .. است چرا که عبور این حیوانات فقط یک یا دو عدد از خطوط دیوار فرضی را قطع می کند. در صورتیکه عبور شیئ باعث قطع سه خط یا بیشتر از این داوار نامرئی شود آلارم به صدا در می آید. به همین دلیل سنسورهای خطی برای مکان هایی رفت آمد حیوانات زیاد است گزینه ی مناسبی هستند. علاوه بر این، برای مکان هایی مانند موزه و اماکن تاریخی، جلوی پنجره ها و راهروهای ورودی و همچنین مکان هایی که امکان دیوارکشی وجود ندارد سنسورهای لیزری بهترین گزینه هستند.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید این محصول و سایر محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

معرفی پچ کورد فیبر نوری:

زمانیکه صحبت از فیبرنوری می شود، احتمالا در کنار آن به پچ کورد مخصوص به آن هم پرداخته می شود. همانطور که می دانید فیبر نوری روشی بسیار سریع برای انتقال اطلاعات یا داده ها است که امکان انتقال سریع اطلاعات در فاصله های طولانی را فراهم می کند. یکی از تجهیزات مهم و اساسی مربوط به فیبرنوری پچ کوردهای آن است که در این مطلب قصد داریم به معرفی آنها بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید:

می توان گفت پچ کورد فیبر نوری، همان فیبر نوری است و تنها تفاوتی که دارد این است که دو سر آن به سوکت متصل هستند تا فیبر نوری به سهولت به تجهیزات مختلف دیگر اتصال یابد. کابل پچ فیبر نوری و یا کابل جامپر فیبر نوری عناوین دیگری است که پچ کورد فیبر نوری با آنها شناخته می شود. یک تفاوت پچ کورد با کابل این است که پچ کورد دارای کانکتورهای از پیش پایانه شده است. کانکتورها امکان اتصال راحت و سریع پچ کورد به یک سوئیچ یا تجهیزات دیگر را فراهم می کنند.

از آنجایی که فیبر نوری کاربرد وسیعی دارد کانکتورهای سازگار با آن نیز بسیار متنوع هستند که برخی از آن رایج تر هستند برای مثال پچ کوردهای sc-sc و همچنین پچ کوردهای lc-lc که از هر دو طرف دارای یک نوع کانکتور هستند اما در بعضی موارد لازم میشود که نوع کانکتور در دو طرف متفاوت باشند.

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

کاربرد اکستندر در دوربین مداربسته:

لغت انگلیسی EXTEND  به معنای گسترش و توسعه دادن است و در نتیجه واژه ی EXTENDER  به معنای گسترش دهنده خواهد بود.

در برخی پروزه های نظارت تصویری به علت وجود فاصله ی زیاد، در انتقال داده ها مشکل به وجود می آید . در این موارد میتوانیم برای حل مسئاه از اکستندر استفاده نماییم. اکستند می تواند فاصله را تا حداکثر 1000 متر افزایش دهد.

به عبارت دیگر با استفاده از اکستندر می توان داده ها را تا فاصله 1000 متر انتقال داد این در حالی است که در حالت عادی میتوان داده ها را تا فاصله ی 100 متر انتقال داد.

اکستندرها در خانه ها  و ادارات استفاده می شوند. زمانیکه بین سوئیچ شبکه و سیستم مقصد فاصله ی زیادی وجود داشته باشد و انتقال داده امکان پذیر نباشد. استفاده از اکستندر راه حل ماجرا است.

 

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

آیا نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی، منع قانونی دارد؟

همانطور که برای همه رفتارهای شهروندی قانون و مقرراتی وجود دارد و تخلف از آن قوانین، عواقبی را در پی خواهد داشت در مورد نصب دوربین مداربسته نیز قوانینی وضع شده تا نظم شهری و امنیت آن حفظ شود. اگر قرار است در مکانی دوربین مداربسته ای نصب کنید یا در این حوزه مشغول بکار هستید، لازم است قوانین مربوط به آن را کامل بدانید تا از بروز هرگونه مشکلی جلوگیری شود

با ما همراه باشید تا قانون نصب دوربین مداربسته در اماکن عمومی را بطور کامل برایتان شرج دهیم:

نصب دوربین مداربسته در محیط هایی که رفت و آمد افراد جامعه وجود دارد به عبارت دیگر در اماکن عمومیمثل بازارها و پاساژها، کوچه، خیابان و.. ممنوع نمی باشد ولی...

نصب آن در جاهایی که حساسیت بالایی ( از لحاظ امنیتی و ..) دارند ممنوع است و لازم است برای نصب دوربین در اینگونه مکان ها حتما از سازمان مربوطه مجوز دریافت کنید.

منظور از مکان های با حساسیت بالا مکان هایی مانند سفارت خانه ها، نیروگاه ها، خطوط هوایی، پایگاه های نظامی و .. می باشد.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

تجهیزات پسیو شبکه چیست؟

"پسیو" در لاتین از لحاظ لغوی به معنی غیر فعال است. منظور از تجهیزات پسیو در شبکه قسمتی از شبکه است که در انتقال داده ها نقش مهم و حیاتی دارند اما نمی توانند در داده ها تغییری ایجاد نمایند و تأثیری روی داده ها ندارند به همین جهت به آنها تجهیزات پسیو یا غیرفعال شبکه گفته می شود.

می توان گفت آن دسته از تجهیزاتی که در شبکه بدون برق کار می کنند تجهیزات پسیو شبکه هستندد برای مثال تجهیزات زیر در دسته تجهیزات پسیو شبکه قرار میگیرند:

کابل های شبکه

اتصالات یا کانکتورهای شبکه

پچ کورد

رک شبکه

داکت

ترانک

و...

 

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

امروز قصد داریم به یکی از مهم ترین سوالات مشتریان در زمینه سیستم های حفاظتی پاسخ بدیم:

برای ایجاد یک سیستم حفاظتی اولویت با نصب دوربین هست یا نصب دزدگیر؟

لطفاً تا انتهای متن با ما همراه باشید

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که مهم ترین مسئله در انتخاب بین دزدگیر و دوربین، میزان بودجه ای است که شما برای اجرای سیستم حفاظتی در نظر گرفته اید، اگر بودجه ی شما محدود است، پیشنهاد ما نصب سیستم دزدگیر است. به این دلیل که دزدگیر نقش تامین امنیت رابرای شما ایفا می کند و دوربین برای نظارت تصویری. ولی اگر محدودیتی در بودجه ندارید و مایل هستید یک سیستم نظارتی و حفاظتی کامل را داشته باشید، پیشنهاد ما نصب دزدگیر ودوربین مداربسته بصورت توأمان می باشد.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

کدام لنز برای دوربین مداربسته مناسب تر است؟

لنز دوربین مداربسته یکی از قطعاتی است که تأثیر زیادی در میزان کیفیت تصاویر ضبط شده دارد بطوریکه میتوان گفت لنز دوربین تعیین کننده حرفه ای یا معمولی بودن آن دوربین است. لنزهای مختلفی در بازار وجود ارند که با توجه به نوع کاربرد آنها به دو دسته لنز ثابت و متغیر تقسیم می شوند:

-لنز متغیر دوربین مداربسته: که در آنها دو فاصله ی کانونی داریم و میتوان فاصله ی کانونی را تنظیم نمود و در شناسایی چهره و خودرو کارایی بهتری دارد و در فضاهای خارجی مثل پارکینگ استفاده می شود.

-لنزثابت دوربین مداربسته: همانطور که از نام آن پیداست، لنز دورین ثابت است و فاصله کانونی قابل تغییر نمی باشد که کاربرد آن بیشتر در فضاهای داخلی مثل اتاق و دفتر کار می باشد.

در انتخاب لنز دوربین مداربسته نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه نمود:

-cs یا c mount  : این دو مورد مشخصات پایه ی لنز دوربین را نشان می دهند. زمانیکه انز دوربین تان را انتخاب می کنید دقت کنید که اجازه ی نصب لنز و دوربین اجازه ی نصب cs یا c mount را داشته باشند در غیر این صورت بخاطر نبود لنز منطبق تصاویر کیفیت پایینی خواهند داشت.

-فاصله ی کانونی: که نشان دهنده ی میدان دید دوربین است و هرچه کوچکتر باشد میدان دید بزرگتر خواهد بود اما از وضوح جزئیات تصویر کاسته می شود.

-فرمت دوربین: این مشخصه به صورت یک عدد در کنار مشخات دیگر لنز بیان می شود که هر چه این عدد کوچکتر باشد لنز دوربین میدان دید کمتری خواهد داشت. زمانیکه دوربین می خرید حتما دقت کنید که میزان فرمت لنز دوربین تان بزرگتر یا برابر با لنز دوربین تان باشد که اگر اینطور نباشد گوشه های تصاویر قطع خواهند شد.

-دیافراگم: به روزنه ای که نور از آن عبور می کند تا به دوربین برسد دیافراگم گفته می شودو هرچه کوچکتر باشد نور بیشتری را وارد دوربین می کند. بزرگی یا کوچکی دیافراگم می تواند در عمق میدان دوربین موثر باشد، دوربین ها با دیافراگم بزرگ، تصاویر را به حالت فوکوس نمایش می دهند.

-عنبیه یا آیریس: که منظور از آن همان دهانه ی دیافراگم است و عملکردش مانند مردمک چشم می باشد، عنبیه با توجه به شدت نور تابیده شده باز یا بسته می گردد. عنبیه در دو نوع ثابت و متغیر وجود دارد که برای محیط هایی که نور متغیر است از لنز متغیر و محیط هایی که شدت نور ثابت است از لنز ثابت استفاده می شود.

 

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

انتخاب هارد مناسب برای دوربین مداربسته

یکی از سوالاتی که مشتریان بعد از خرید دوربین مداربسته زیاد می پرسند اینه که چه هاردی برای این دوربین مناسب هست. در انتخاب هارد مناسب دوربین مداربسته باید چند نکته را در نظر بگیرید با ما در این مطلب همراه باشید تا با نکات مهم در انتخاب هارد دوربین مداربسته بیشتر آشنا بشید:

1- طول زمان تصویربرداری:

کاملاً بدیهی است که هرچه تعداد دوربین هاتون بیشتر باشه و همچنین زمان فیلم های ضبط شده نیز بیشتر باشه به فضای بیشتری برای ذخیره ی اون ها نیاز دارید. البته دقت کنید که دوربین های مجهز به فناوری تشخیص حرکتی می توانند تا حد زیادی زمان ضبط تصاویر را کاهش بدهند.

2- میزان حرکت های موجود در تصاویر دوربین:

با توجه به اینکه فناوری فشرده سازی تصاویر می تواند تصاویر مشابه که پشت سرهم ضبط شده اند را حذف کند و در نتیجه می تواند ظرفیت ضبط تصاویر را بالاتر ببرد. به دلیل همین نکته هرچه حرکت های بیشتری در دوربین شما ضبط می شود نیاز به فضای ذخیره ی بیشتری نیز می باشد.

3- نوع و میزان فشرده سازی:

روش های مختلفی برای فشرده سازی وجود دارد، این روش امکانی ایجاد می کند که با کمترین افت کیفیت، حجم تصاویر ضبط شده تا حد ممکن پایین بیاید.البته از یک جایی به بعد با افت کیفیت تصاویر، خیلی از جزئیات تصویر دیگر قابل تشخیص نیستند. پس بسته به نوع فشرده سازی تصاویر و نیاز شما به تشخیص یا عدم تشخیص جزئیات تصاویر میتوان فضای هارد بیشتر یا کمتری در نظر گرفت.

4- سرعت دوران:

هرچه سرعت دوران هارد دیسک بالاتر باشد سرعت آن در ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات بالاتر است. سرعت دوران هارد از 5400 دور در دقیه شروع میشود اما پیشنهاد ما برای هارد دوربین مداربسته 5400 تا 7200 دور در دقیقه است. اگر دوربین و دستگاه ذخیره ساز شما از مدل های باکیفیت بالا می باشد، بالا بودن سرعت دوران هارد بسیار مهم است.

 

 

اگر شما طبق تجربه تان هم نکات دیگری برای اتنخاب هارد دوربین مداربسته دارید حتما برای ما ارسال کنید.

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

در ادامه مطالب قبلی که به این سول پاسخ دادیم که سوئیچ شبکه چیست و چه کاربردهایی دارد؟ ( از اینجا ببینید: سوئیچ شبکه چیست؟) در این مطلب به معرفی انواع سوئیچ های شبکه می پردازیم و در مطالب آینده هر یک از این موارد را به تفصیل معرفی خواهیم نمود تا با شناسایی انواع مختلف بتوانید در زمان خرید مناسب ترین سوئیچ را برای پروژه ی خود انتخاب نمایید:

اولین نکته در انواع سوئیچ این است که سایز اینوسیله با تعداد پورت های آن مشخص می شود و هرچه تعداد بیشتری دستگاه را بخواهید به شبکه متصل کنید سوئیچ شما باید پورت های بیشتری داشته باشد. سوئیچ های شبکه را بر اساس موارد مختلفی دسته بندی میکنند که در ادامه به  معرفی انواع سوئیچ ها می پردازیم.

انواع سوئیچ شبکه بر اساس قابلیت ها:

-سوئیچ PoE

-سوئیچ فیبرنوری

-سوئیچ مدیریتی

-سوئیچ غیرمدیریتی

-سوئیچ دیتاسنتر

-سوئیچ fixed

-سوئیچ لایه 3

-سوئیچ stackable

-سوئیچ ماژولار

-سوئیچ هوشمند

انواع سوئیچ ها براساس سرعت انتقال داده:

سوئیچ ها از نظر سرعت به سه دسته تقسیم می شوند، دقت کنید که با توجه به نوع پروژه و تعداد و نوع دستگاه ها بایستی سوئیچ با سرعت مناسب را انتخاب نمایید.

1- سوئیچ های 10/100

2- سوئیچ های 10/100/1000

3- سوئیچ های 10/100/1000/10000

 

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

انتخاب بهترین سوئیج برای دوربین مداربسته:

در مقالات گذشته مطالب زیادی در مورد معرفی و خرید تجهیزات شبکه به خصوص سوئیچ های شبکه بیان نمودیم که از فهرست زیر می توانید به این مطالب دسترسی داشته باشید:

سوئیچ های PoE

تکنولوژی PoE چیست؟

 سوئیچ شبکه مدیریتی بخرم یا غیرمدیریتی؟

اسپلیتر چیست و چه کاربردی دارد؟

 در ادامه این مطالب امروز قصد داریم به این سوال مهم پاسخ دهیم که در انتخاب یک سوئیچ مناسب برای دوربین مداربسته تحت شبکه به چه نکاتی باید توجه کنیم تا سیستم نظارتی ما بهترین عملکرد را داشته باشد پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید:

در زمان خرید سوئیچ شبکه برای هر دوربین مداربسته تحت شبکه یا سیستم حفاظتی لازم است که دقت نمایید زیرا انتخاب اشتباه ممکن است کارایی سیستم شما را پایین بیاورد یا مجبور شوید مجددا برای خرید سوئیچ مناسب هزینه کنید.

سوئیچ های شبکه از لحاظ سرعت انواع مختلفی دارند که برای دوربین مداربسته دو سرعت اصلی وجود دارد اول : 10/100Mbps و دوم : 10/100/1000Mbps که این دو کاربرد بیشتری در بازار دارند. زمانیکه میخواهید سرعت سوئیچ را انتخاب کنید دقت کنید که چه تعداد دوربینی قرار است به این سوئیچ متصل باشد، همچنین در نظر گرفتن کیفیت خود دوربین ها نیز مهم است چرا که سرعت انتقال داده در سوئیچ بستگی به همین دو مورد دارد. برای مثال اگر حجم تصاویر ضبط شده توسط دوربین بیشتر از 100Mb در هر ثانیه باشد باید از سوئیچ شبکه با سرعت انتقال 10/100/1000 استفاده نمایید در غیر اینصورت تصاویر دریافت شده با تاخیر نمایش داده می شوند و زمان واقعی آنها نشان داده نمی شود. همچنین این احتمال وجود دارد که کندی تصاویر یا هنگی سوئیچ رخ بدهد.

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

سلام دوستان 

حتما این سوال برای خیلی از شما عزیزان هم پیش آمده یا مشتریان شما از شما میپرسند که دزدگیر ایرانی بخریم یا خارجی؟

با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به این سوال مهم پاسخ دهیم:

دزدگیر ایرانی بخریم یا خارجی؟

در انتخاب دزدگیر خیلی وقت ها این چالش پیش می آید که بین دزدگیرهای خارجی و ایرانی کدام را انتخاب کنیم؟

با وجود اینکه دزدگیرهای ساخت خارج برندخای قدیمی و معتبری هستند ولی دزدگیرهای تولید ملی، برندهای مختلفی که در ایران تولید شده و در بازار موجود هست، هم از نظر قیمت خیلی مقرون بصرفه هستند، هم از نظر امکانات به روز و هم از نظر خدمات رسانی.

در نهایت توصیه ما برای پروژه های شما، دزدگیرهای تولید ایران هست.

ممنون از همراهی شما.

 

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

ویدئو مربوط به این مطلب را در زیر مشاهده بفرمایید:

 

 

حتما شما هم زمانیکه بحث دوربین های مداربسته می شود، عبارت CCTV به گوشتان خورده است و حداقل یکبار از خودتان پرسیده اید CCTV یعنی چه و یا مخفف چه کلماتی است. پس با این مطلب همراه ما باشید تا بطور کامل با معنی این عبارت آشنا شوید:

تقریبا تمامی رشته های شغلی در دنیا یک یا چند عبارت اختصاری دارند که آن رشته را با آن می شناسند. در بحث دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی نیز عبارت CCTV دقیقا همین نقش را دارد. کلمه ای که در هر جای دنیا به شنیدن آن به یاد دوربین مداربسته می افتند. عبارتی بین المللی که در بین متخصصین و مصرف کنندگان و عموم مردم یادآور سیستم های نظارت با دوربین مداربسته است. 

CCTV مخفف چیست و به چه معناست؟

CCTV  مخفف عبارت Closed Circuit Tele Vision است که به معنای تلوزیون مداربسته می باشد.

همانطور که از عبارت و ترجمه ی آن مشخص است ، یک یا چند دوربین در یک چرخه (مدار) قرار می گیرند و سیگنال های تصویر را دریافت می کنند و آن ها را به دستگاه DVR  انتقال می دهند و دستگاه DVR نیز آنها را به نمایشگر منتقل می کند تا تصاویر ضبط شده ی دوربین در صفحه نمایش قابل مشاهده باشند.

دلیل انتخاب عبارت CCTV نیز همین دلیل بوده که دوربین ها مانند یک زنجیره در یک حلقه ( مدار) کار می کنند. به عبارت دیگر در سیستم نظارتی دوربین مداربسته برای قرار دادن تعدادی وسیله الکترونیکی ، یک تناوب و گردش اطلاعات در جریان است تا بتوان به صورت تصویری بر یک محیط نظارت داشت. 

این تکنولوژی اولین بار سال 1942 میلادی و برای تولید موشک های فاو2 در کشور آلمان به کار گرفته شد. جالب است بدانید که شرکت زیمنس آلمان پروژه ساهت این موشک ها را بر عهده داشت و این تکنولوژی را برای اولین بار به کار بست.

بعد از آن در امریکا نیز در سال 1968 میلادی با هدف مبارزه با جرایم به کار گرفته شد.

دوربین های مداربسته نقش مهمی در نظارت و امنیت محیط های مختلف دارند و روز به روز با پیشرفت تکنولوژِ و اضافه شدن امکانات و فناوری های جدید به این دوربین ها، توانایی آن ها در نظارت تخصصی بر محیط نیز افزایش می یابد به طوریکه استفاده از آن ها در اکثر مکان ها به یک ضرورت تبدیل شده است.

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

چگونه عمر دوربین مداربسته را بالا ببریم؟

خریدن یک سیستم نظارتی شامل دوربین مداربسته و ... برای یک ساختمان یک قدم کافی برای تامین امنیت آن نیست بلکه برای اطمینان از اینکه سیستم همواره به درستی کار می کند، تصاویر را واضح ضبط می کند و بدون وقفه و با پوشش کامل تصاویر را انتقال می دهد، نیاز است که به درستی از آن نگهداری شود. علاوه بر این با توجه به قیمت های بالای تجهیزات نظارتی و دوربین های مداربسته، خرید مجدد و جایگزینی آن معمولا پر هزینه و گاهی غیرممکن است در نتیجه حفظ صحیح این تجهیزات اهمیت زیادی دارد. امروز در این مطلب چند نکته ساده و کاربردی میگیم که با رعایت اون ها عمر دوربین مداربسته را بالاببرید. با توجه و عمل به نکات نگهداری دوربین مداربسته به راحتی می تواندی عمر مفید آن را بالا ببرید بطوریکه تا سالها بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند. برنامه ریزی دوره ای برای اجرای این نکات را از همان روز خرید و نصب دوربین مداربسته شروع کنید چرا که هرچه دیرتر اقدام نمایید ممکن است نتیجه ی کمتری بگیرید.بعضی نکات اونقدر ساده هستن که کمتر جدی گرفته میشن اما ساده بودن دلیل بر مهم نبودن نیست! با رعایت همین نکات ساده خیلی راحت از خرابی زودهنگام دوربین تون جلوگیری کنید:

قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته:

 • انتخاب دوربین از بین برندهای معتبر موجود در بازار و مدلی که متناسب با هدف شما باشد (مهم ترین نکته همین مورد است که اگر رعایت نشه، بقیه نکات بی تاثیر خواهد بود)
 • دقت در انتخاب تجهیزات جانبی دوربین 
 • انتخاب محل مناسب نصب دوربین 
 • مشاوره از متخصص و نصب دوربین توسط نصاب حرفه ای و مورد تایید

بعد از خرید و نصب دوربین مداربسته:

 • استفاده از کاور و محافظ مناسب برای دوربین و استفاده از سایبان در صورت نصب زیر نور خورشید
 • استفاده از UPS برای تثبیت برق ورودی به سیستم و جلوگیری از نویز و اختلالات
 • چک کردن ماهیانه سالم بودن و ایمنی کابل و اتصالات دوربین
 • تمیزکاری لنز دوربین حداقل ماهیانه یک بار
 • بررسی ماهیانه بدنه دوربین برای تشخیص زنگ زدگی و تعمیر سریع آن
 • دور نگه داشتن کابل های دوربین از وسایل الکترونیکی
 • تمیزکاری دستگاه dvr یا nvr
 • استفاده از سیلیکون های ضدآب برای محفظه ی دوربین
 • اصلاح و تمیزکاری محوطه ی اطراف دوربین از شاخ و برگ، لانه پرنده و زنبور و..
 • چک کردن هفتگی ضبط درست و مستمر تصاویر
 • چک کردن درستی تاریخ و زمان نمایش داده شده توسط دستگاه
 • بررسی سلامت هاردیسک و منبع تغذیه

پیشنهاد میکنیم موارد فوق را بصورت یک چک لیست درآورید و به صورت دوره ای در تاریخ های مشخص تمام موارد را بررسی کنید رعایت این نکات علاه بر افزایش طول عمر دوربین های مداربسته می تواند از افت کیفیت آن به دلیل گذشت زمان نیز تا حد زیادی جلوگیری کند، همچنین شما را از تعمیرات پر هزینه بی نیاز می کند. پس بخاطر داشته باشید که همواره پیشگیری بهتر و کم هزینه تر از درمان است!

اگر شما طبق تجربه تان نکات دیگری برای افزایش عمر دوربین مداربسته دارید حتما برای ما ارسال کنید.

 

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

مهمترين مسئله در انتخاب رك براي تجهيزات شبكه استاندارد بودن آن است يعني حداقل ويژگي هايي كه هر رك بايد داشته باشد. حال اين سوال پيش مي آيد كه يك رك استاندارد چه مشخصاتي بايد داشته باشد تا هنگام خريد اين مشخصات را بررسي كنيم؟ در اين مطلب شما را با مشخصات يك رك استاندارد آشنا مي كنيم:

 

1- مطابق استاندارهاي كامپيوتري،‌مخابراتي وصوتي IEC60297 فاصله در ريل هاي رك بايستي 19 اينچ يعني 48.26 سانتي متر باشد.

2- رك بايستي مجهز به ورودي و خروجي كابل ها از بالا و پايين باشد.

3- ويژگي مهم ديگر مجهز بودن رك به سيستم تهويه مي باشد كه معمولا با نصب فن در قسمت بالايي رك انجام مي گيرد.

4- رك هاي ايستاده لازم است كه حتما مجهز به پايه و چرخ باشند تا جابجايي رك به سهولت انجام پذيرد.

5-ارتفاع رك يكي از مشخصه هاي مهم هر رك است از اين جهت كه با توجه به ارتفاع رك مشخص مي شود كه آن رك ظرفيت چه تعداد تجهيزاتي را دارد. همانطور كه مي دانيد براي بيان ارتفاع رك از واحد يونيت استفاده مي كنيم. هر يونيت در رك 4.4 سانتي متر است به اين صورت كه براي مثال ارتفاع  يك رك دو يونيت برابر است با 8.8 سانتي متر

6- هنگام خريد رك به اين نكته توجه نماييد كه بهتر است مقداري فضاي اضافي براي جا دادان تجهيزاتي كه ممكن است در آينده به سيستم اضافه شود در نظر بگير بطور مثال زمانيكه سيستم را ارتقا مي دهيد ممكناست نياز به فضاي اضافي داشته باشيد كه اگر در خريد رك اين نكته را در نظر گرفته باشيد پس از ارتقا سيستم، دردسرهاي تعويض رك و جابجايي تجهيزات را نخواهيد داشت.

7- آخرين ويژگي كه اهميت بالايي هم دارد مجهز بودن رك به قفل امنيتي مناسب است.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

رك هاي برند ويلسونت در ابعاد متنوع و كيفيت بالا

جهت خريد يا دريافت نمايندگي فروش رك هاي ويلسونت و ساير محصولات توليدي ما (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

رک شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

 

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

آیا سیستم اعلام سرقت به خط تلفن نیاز دارد؟

اگر مطالب قبلی ما را مطالعه کرده اید قطعا به این نتیجه رسیده اید که نصب سیستم دزدگیر برای امنیت منزل و محل کار ضرورتی قطعی می باشد ( از اینجا بخوانید: هنوز دزدگیر نصب نکردی؟!)

بسیاری از افراد تصور میکنند که نصب سیستم دزدگیر یا همان اعلام سرقت نیازمند وجود یک خط تلفن ثابت است و در غیراینصورت امکان پذیر نیست. در این مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا میتوان بدون داشتن خط تلفن ثابت سیستم اعلام سرقت را نصب و راه اندازی نمود؟ و یا اینکه اگر خط تلفن بصورت سهوی یا عمدی (توسط سارق) قطع شود آیا سیستم دزدگیر از کار می افتد؟

انواع مختلفی از سیستم های اعلام سرقت در بازار موجود می باشد که بهترین نوع آن سیستم تلفیقی می باشد.

سیستم دزدگیر تلفیقی چیست؟

سیستم دزدگیر تلفیقی به آن دسته از سیستم هایی می گویند که هم سیم کارت و هم خط تلفن را پشتیبانی می کند. مزیت سیستم های دزدگیر تلفیقی این است که زمانیکه امکان اتصال به خط تلفن وجود ندارد یا زمانیکه خط تلفن قطع می شود ( بدلایل مختلف از جمله چیدن سیم تلفن)، دستگاه با استفاده از سیستم گزارش محرمانه، به شما گزارش قطع شدن خط تلفن را خواهد داد.

با نصب سیستم دزدگیر تلفیقی بزرگترین خطر یعنی خطر قطعی سیستم امنیتی از بین خواهد رفت .همچنین در این نوع سیستم ها شما میتوانید از راه دور دستورالعمل های خاص مانند فعال یا غیرفعال کردن و کنترل خروجی ها را به سیستم خود بدهید.

سؤالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (انواع سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی فروش محصولات در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

 

یکی از چالش های مهم سیستم های حفاظتی، تامین برق یا تغذیه دوربین و سایر سیستم ها است. در این مطلب به این سوال مهم پاسخ میدهیم که وقتی برق مجموعه، به هر دلیلی  قطع می شود (قطع برق کل منطقه یا قطع برق ساختمان بصورت عمدی)، چگونه میتوانیم سیستم حفاظتی را فعال و روشن نگه داریم؟

در مورد سیستم های اعلام سرقت یا همان دزدگیرها، معمولاً یک باطری 4 آمپر یا 7 آمپر داخل دستگاه هست و تا مدت زمان مناسبی، برق دستگاه را تامین می کند.

در مورد دوربین های مداربسته، باید از سیستم های UPS (برق اضطراری)استفاده کنیم، که در بازار فعلی دو مدل موجود است:

اول UPS های حرفه ای یا همان UPS هایی که از ابتدا در بازار موجود بودند و خروجی برق 220 ولت دارند و شما می توانید برای تغذیه سیستم حفاظتی، از آنها بسته به نیازتان، استفاده کنید،

دوم UPS های 12 ولت یا همان UPS های سیستم های مداربسته هستند، که خروجی برق آنها 12 ولت است و مخصوص تامین برق دوربین ها و دستگاه ذخیره ساز هستند.

حال اگر دوربین یا سیستم حفاظتی شما از سیستم سیم کشی مجزا برای برق یعنی از آداپتور استفاده می کند، میتوانید از UPS های 12 ولت استفاده کنید

و اگر از سوئیچ های PoE استفاده می کنید و برق تغذیه اصلی 220 ولت است باید از UPS های 220 ولت استفاده نمایید.

ممنون از همراهی شما.

 

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که تفاوت اینجکتور PoE  و اسپلیتر PoE در چیست تا انتهای این مطلب همراه ما باشید:

اینجکتور PoE در واقع نقش یک سوئیچ PoE  تک پورت را برای شما ایفا می کند، یعنی در مواردی که فقط یک دستگاه مصرف کننده وجود دارد، میتوانیم به راحتی با خروجی PoE  که اینجکتور به ما میدهد دستگاه را روشن کنیم و از پورت LAN برای اتصال به شبکه استفاده کنیم، پس اینجکتور PoE یک سوئیچ PoE  تک پورت است.

و حالا PoE اسپلیتر چه کاربردی دارد؟ 

PoE اسپلیتر همانطور که از نامش پیدا است، جداکننده PoE و دیتا (برق و دیتا) است، یعنی در مواردی که سوئیچ شبکه PoE  است ولی دوربین PoE نیست، می توانیم از اسپلیتر به راحتی استفاده کنیم و این مشکل را حل کنیم، به عبارت دیگر کابلی که از سوئیچ PoE  آمده به ورودی اسپلیتر وصل می شود و در خروجی اسپلیتر یک سری برق و یک سری دیتا بصورت جداگانه داریم که می توانیم به دوربین وصل و دوربین را روشن کنیم.

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

تکنولوژی PoE چیست؟
در واقع PoE  مخفف عبارت Power Over Ethernet می باشد که به معنی انتقال برق از طریق کابل های شبکه است. این تکنولوژی امکان ارسال دیتا و برق را بصورت همزمان بر روی کابل های شبکه فراهم می نماید.

تکنولوژی POE که سالهاست به کمک تجهیزات شبکه آمده، دارای مزایای زیادی در بستر سازی و اجرای شبکه های نیازمند به برق می باشد

از جمله مزیت های POE میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
1-کاهش هزینه ها برای بستر سازی شبکه 
2-سهولت در گسترش شبکه و تجهیزات اکتیو در شبکه 
3-ایمنی و محافظت بیشتر تجهیزات در برابر نوسانات برق
4-کاهش نویز در ساختار شبکه به دلیل حذف کابل برق 
5-سرعت در اجرای کابل کشی و .....

ممنون از همراهی شما.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

 

اگر شما هم در حال ساخت یک ساختمان برای منزل یا محل کارتان هستید و دغدغه حفظ امنیت ساختمان را دارید مطالعه این مطلب به شدت برایتان توصیه می شود تا یکی از دردسرهای رایج در ساخت و ساز و نصب سیستم های حفاظتی در امان باشید!

یکی از مسائل مهم سیستم های حفاظتی، مسئله ی زیرساخت یا آماده سازی بستر نصب دوربین های مداربسته، دزدگیر و یا حتی سیستم اعلام حریق است.

معمولاً دیده می شود که در پروژه های ساختمانی که در حال ساخت و ساز هستند متأسفانه این موضوع زیاد جدی گرفته نمی شود و بعد از اجرای پروژه و ظریف کاری و نازک کاری های ساختمان، دردسرهای زیادی را برای کارفرما در نصب سیستم حفاظتی ایجاد می کند.

بهترین راهکار این هست که زماین که ساختمان در مرحله ی اجرای تاسیسات الکتریکی و برقی است با یکی از افراد متخصص در حوزه سیستم های حفاظتی حتماً مشورت کنید تا با برقکش ساختمان شما هماهنگ باشند و بسترهای لازم از جمله لوله گذاری ها و حتی سیم کشی ها و کابل کشی های لازم را برای ساختمان شما، در نظر بگیرند وانجام بدهند تا بعد از تکمیل ساخت  ساز فقط کار نصب دوربین و متعلقات آن بماند و شما برای اجرای زیرساخت و کابل کشی ها به دردسر نیفتید و مجبور به خرابکاری و سوراخکاری ساختمان نوساز خود نشوید!

ممنون از همراهی شما.

 

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید.

برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات

گروه مهندسی دایره دید از 15 سال پیش فعالیت خود را آغاز نمود و همیشه سرآمد اهداف خود را ارائه خدمات پس از فروش عالی و جلب حداکثری رضایت مشتریان عزیز قرارداده است،که البته لازمه و پایه این مهم استفاده از اجناس مرغوب از برندهای معتبر جهان،نیروی فنی متخصص و اجرای با کیفیت و وسواس بالا میباشد.با روی آوردن کشور به تولیدات ملی مدیران دایره دید نیز از اواخر 1399 فعالیت و تحقیق خود در مورد برندهای اختصاصی مجموعه و تولید آغاز نمودند که حاصل این فعالیت ها سه برند در حوزه های مختلف بود. Vilsonet در زمینه سوئیچ های poe وتجهیزات شبکه Vilsotech سیستمهای حفاظتی و امنیتی یزد فلکس در زمینه تولید لوله های خرطومی روکش دار یا همان فلکسی

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت دایره دید می‌باشد.