حتما شما هم زمانیکه بحث دوربین های مداربسته می شود، عبارت CCTV به گوشتان خورده است و حداقل یکبار از خودتان پرسیده اید CCTV یعنی چه و یا مخفف چه کلماتی است. پس با این مطلب همراه ما باشید تا بطور کامل با معنی این عبارت آشنا شوید:

تقریبا تمامی رشته های شغلی در دنیا یک یا چند عبارت اختصاری دارند که آن رشته را با آن می شناسند. در بحث دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی نیز عبارت CCTV دقیقا همین نقش را دارد. کلمه ای که در هر جای دنیا به شنیدن آن به یاد دوربین مداربسته می افتند. عبارتی بین المللی که در بین متخصصین و مصرف کنندگان و عموم مردم یادآور سیستم های نظارت با دوربین مداربسته است. 

CCTV مخفف چیست و به چه معناست؟

CCTV  مخفف عبارت Closed Circuit Tele Vision است که به معنای تلوزیون مداربسته می باشد.

همانطور که از عبارت و ترجمه ی آن مشخص است ، یک یا چند دوربین در یک چرخه (مدار) قرار می گیرند و سیگنال های تصویر را دریافت می کنند و آن ها را به دستگاه DVR  انتقال می دهند و دستگاه DVR نیز آنها را به نمایشگر منتقل می کند تا تصاویر ضبط شده ی دوربین در صفحه نمایش قابل مشاهده باشند.

دلیل انتخاب عبارت CCTV نیز همین دلیل بوده که دوربین ها مانند یک زنجیره در یک حلقه ( مدار) کار می کنند. به عبارت دیگر در سیستم نظارتی دوربین مداربسته برای قرار دادن تعدادی وسیله الکترونیکی ، یک تناوب و گردش اطلاعات در جریان است تا بتوان به صورت تصویری بر یک محیط نظارت داشت. 

این تکنولوژی اولین بار سال 1942 میلادی و برای تولید موشک های فاو2 در کشور آلمان به کار گرفته شد. جالب است بدانید که شرکت زیمنس آلمان پروژه ساهت این موشک ها را بر عهده داشت و این تکنولوژی را برای اولین بار به کار بست.

بعد از آن در امریکا نیز در سال 1968 میلادی با هدف مبارزه با جرایم به کار گرفته شد.

دوربین های مداربسته نقش مهمی در نظارت و امنیت محیط های مختلف دارند و روز به روز با پیشرفت تکنولوژِ و اضافه شدن امکانات و فناوری های جدید به این دوربین ها، توانایی آن ها در نظارت تخصصی بر محیط نیز افزایش می یابد به طوریکه استفاده از آن ها در اکثر مکان ها به یک ضرورت تبدیل شده است.

ممنون از همراهی شما دوست عزیز.

سؤالات و نظرات خود را با مادر میان بگذارید، برای خرید محصولات ویلسونت، ویلسوتک و یزدفلکس (سوئیچ و کابل شبکه، چشمی دزدگیر و لوله های فلکسی) با بهترین قیمت و کیفیت و یا درخواست نمایندگی در شهر خودتان از طریق لینک های زیر با ما در تماس باشید:

تماس با ما

درخواست نمایندگی محصولات